Dr. Cem Duran tarafından verilecek “Beyaz Yakalılar İçin Girişimcilik” eğitimine yoğun talep
Dr. Cem Duran tarafından verilecek “Beyaz Yakalılar İçin Girişimcilik” eğitimine yoğun talep
TEKNOLOJİ / 6 Kasım 2020
İşte tüm detaylar...
Teknopark İstanbul Genel Müdür Yardımcısı, İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi ve rektör Danışmanı Dr. Cem Duran tarafından verilecek “Beyaz Yakalılar İçin Girişimcilik” eğitimi yoğun talep nedeniyle webinar olarak güncellenmiştir. 6 Kasım Cuma günü düzenlenecek webinar Teknopark İstanbul YouTube kanalımızdan canlı olarak yayınlanacaktır. 
 
Detaylı bilgi için Teknopark İstanbul web sitesini ziyaret edebilirsiniz:
 
 
 
Beyaz Yakalılar için Girişimcilik Eğitimi
 
İş hayatı kestiremediğimiz dönüm noktaları ve bilinmezliklerle dolu zorlu bir yolculuktur. Çalışanlar bu yolculukta iş hayatında aradıklarını bulmak ve emeklerinin karşılığını almak isterler. Bir süre sonra bireyler maaş ve kariyer hedefleri bakımından belirli bir doyuma ulaşsalar da asıl arayış insanın kendi içindedir. Hayattaki amacını bulmak, hayallerinin ve ideallerinin peşinden gitme isteği vardır.
 
Bu yazıyı okuyorsanız muhtemelen siz de kurumsal hayatı biliyorsunuz. Uzun çalışma saatleri, gerçekleşmeyen vaatler, kariyer beklentileri, yönetici egoları diye devam edebilecek zorlukları vardır. Anca aynı zamanda reddedilemeyecek kolaylıklar da sağlar. Düzenli bir gelir, hafta sonu tatilleri, yan haklar, belirli çalışma saatleri gibi.
 
Girişimcilik ise belirsiz ve risklerle dolu bir serüvendir. Düzenli gelir, düzenli hayat ve sosyal statü kısmı tamamen belirsizdir. Belirli bir maaş yoktur. Girişimlerin, başarılı olup olmayacağı da tahmin edilemez. Bütün emekler belirsiz bir ‘”Ölüm Vadisi’nden geçtikten sonra başarıya da dönüşebilir, herhangi bir sonuca da ulaşmayabilir. Ve genelde ikinci olasılık daha yüksektir.
 
Bu eğitimde "Beyaz Yakalılar için Girişimcilik" konusu çok yönlü bir şekilde işlenecektir. Beyaz yaka olarak tanımladığımız kurumsal hayat çalışanları için girişimciliğe “ilk adım nasıl atılmalı” ve “nereden başlanmalı” gibi soruların cevapları aranacaktır.
 
Beyaz Yakalılar için Girişimcilik Eğitimi
 
Eğitimci/Öğretim Üyesi: Dr. Cem Duran
 
Tarih: 6 Kasım 2020
 
Saat: 14:00 - 16:00
 
Katılım Linki: 
 
 
(KAYNAK: NAME HABER)
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.