clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021
Gelecek Partisi: Liglerin başlaması spor insanları için risklidir
Gelecek Partisi: Liglerin başlaması spor insanları için risklidir
SPOR / 8 Mayıs 2020
İşte detaylar...
Gelecek Partisi, liglerin 12 Haziran'da başlaması kararına tepki gösterdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın 'Federasyonun sorumluğunda' sözlerine tepki tepki gösterilen açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın konuya sessiz kalmasına ise 'skandal' yorumu yapıldı.
 
 
Gelecek Partisi, TFF'nin aldığı liglerin başlaması kararına Sağlık Bakanlığı'nın "Federasyonun sorumluğunda" demesine tepki gösterdi. Bilim Kurulu üyelerinin konuyla ilgili açıklama yapmamasının olumsuz görüş bildirdiklerinin kanıtı olduğu belirtilen açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın konuya sessiz kalmasının ise 'skaldal' olduğu bildirildi.
 
Gelecek Partisi'nin 'liglerin başlaması spor insanları için risklidir' başlıklı açıklaması şöyle:
 
"SPOR BAKANLIĞI'NIN SESSİZ KALMASI SKANDALDIR"
 
Mesafe kuralı, kapalı alanların kapatılması, sokağa çıkma yasağı, maske kullanımı vs. gibi birçok konuda görüş beyan edip yaptırım kararı alan T.C. Sağlık Bakanlığı, spor camiası ve sporcular söz konusu olunca "ne halleri var ise görsünler" demeye getirmiştir. T.C. Gençlik Spor Bakanlığı'nın ise tüm bu gelişmelere sesiz kalması ayrı bir skandaldır ve spor insanların' bu zor günlerde yalnızlığa terk etmişlerdir.
 
"KARARIN BİLİM KURULU TARAFINDAN VERİLMESİ GEREKİR"
 
Gelecek Partisi olarak, böylesine hassas bir konuyu ve yaşananları üzülerek takip etmekteyiz. 03 Mayıs 2020 tarihinde partimizin ve akabinde genel başkanımız sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nun kamuoyu ile paylaştığı gibi; liglerin başlatılması kararının BİLİM KURULU tarafından verilmesi gerekir.
 
"SUSKUN KALINARAK OLUMSUZ BAKILDIĞI ANLAŞILMAKTADIR"
 
T.C. Sağlık Bakanlığı'nın, "Liglerin başlatılması Türkiye Futbol Federasyonu'nun sorumluluğundadır" açıklaması ise bizleri fazlasıyla endişelendirmiştir. Bilim kurulu üyelerinin müsabakaların başlamasına yönelik çekincelerinin olduğu, suskun kalarak aslında olumsuz baktığı net bir şekilde anlaşılmaktadır. 
 
"BİLİM KURULU ÜYELERİNİN NET BİR SÖZÜ YOK"
 
Covid-19 virüsü ile ilgili risklerin devam ettiği gerçeği ile karşı karşıyayız. Bilim Kurulu üyelerinin konuyla ilgili kamuoyu ile paylaşılan net bir sözü yok. Sağlık Bakanlığı "TFF'nin sorumluluğundadır" derken, Spor Bakanlığı'nın gelişmelere "Fransız kaldığı" görülmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu ligleri başlatmakta ısrarcı ise Gelecek Partisi'nin kamuoyu ile paylaştığı önerileri doğrultusunda bir yol haritasının belirlenmesi gerekmektedir.
 
Aksi durumda Sağlık ve Spor bakanlıklarının günü kurtaran, vurdumduymaz tavırları ile sorumluluktan kaçamayacaklarını bilmelerini isteriz. Gelecek Partisi olarak sporun ve sporcuların her zaman yanında olduğumuzu ve bu konunun takipçisi alacağımızı belirtiriz.
 
"MAÇLAR ŞİFRESİZ YAYINLANMALI"
 
Spor insanlarını ve toplumumuzu koruma yönelik önerilerimizi açık, anlaşılır ve net bir biçimde yeniden vurgulamak istiyoruz: Müsabakalar seyircisiz oynanmalı, profesyonel ve amatör futbol liglerinin Antalya gibi futbol tesisi olan otellerde yapılmalı, tüm müsabakalar "şifresiz" yayınlanarak, vatandaşlarımızın maçları ücretsiz olarak evlerinde izleyebilmesine olanak sağlanmalıdır. 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.