AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Türkiye kendi medeniyet değerleriyle buluştukça daha güçlü olacaktır
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Türkiye kendi medeniyet değerleriyle buluştukça daha güçlü olacaktır
SPOR / 4 Aralık 2017
Dr.Selim Temurci, Bahçelievler Belediyesinin ev sahipliğinde düzenlenen 11.Büyükler Dünya Kuraş Şampiyonası açılış törenine katıldı.
Bahçelievler'deki Hasan Doğan Spor Kompleksi'nde düzenlenen organizasyonun açılış törenine AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci’nin yanı sıra Uluslararası Kuraş Federasyonu Başkanı Haider AHE Farman, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Sezer Huysuz, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, katıldı.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Selim Temurci etkinlikte yaptığı konuşmada sporun birleştirici gücüne dikkat çekerek:
 
"Eğer bugün 43 ülkeyi Kuraş için İstanbul'da buluşturduysak, sporcu kardeşlerimizle barışın, kardeşliğin nasıl bir şey olduğunu duyurma şansımız var. Kuraş sadece bir pehlivanlık, güç sporu değil, aynı zamanda ahlak ve mütevazılık sporudur. Spor Kardeşliktir. Birbirini anlamaktır. Birlik ve beraberliğin, barışın sembolüdür. Türkiye kendi medeniyet değerleriyle buluştukça daha güçlü olacaktır. Bu spor bizim medeniyetimizin sporu, bunun için ayrıca gurur duyuyorum" şeklinde konuştu.
Açılışta konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu da 43 ülkeden 500'e yakın sporcuyu Bahçelievler'de ağırladıkları için mutluluk duyduklarını belirterek, 3 bin yıllık tarihi olan kuraşın, olimpiyat sporu olmasını diliyorum" ifadelerini kullandı.
Uluslararası Kuraş Federasyonu Başkanı Haider AHE Farman ise şampiyonanın İstanbul'da düzenlenmiş olmasından dolayı mutluluk duyduklarını kaydetti.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.