Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak: Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç spora çok ciddi destekler veriyor, kendisine teşekkür ediyorum
Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak: Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç spora çok ciddi destekler veriyor, kendisine teşekkür ediyorum
SPOR / 17 Ekim 2017
Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak, spora desteklerinden dolayı Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç’a teşekkür etti.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türkiye genelinde amatör spor kulüplerine verdiği destek kapsamında Kağıthane Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen törende konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak, "Her zaman amatör sporların yanındayız. Kağıthane Belediye Başkanımız Fazlı Kılıç spora çok ciddi destekler veriyor. Onun için program adresi olarak Kağıthane’yi seçtik. Kendisine teşekkür ediyorum.’’ dedi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Türkiye genelinde gerçekleştirdiği amatör kulüplere malzeme dağıtımı başladı. Proje kapsamında Türkiye genelinde 13 bin 700 spor kulübüne malzeme dağıtılacak. Kağıthane Kültür Merkezi'nde gerçekleşen programda Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak'ın yanı sıra, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kaymakam Hasan Göç, Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu Başkanı Ali Düşmez ve Kağıthane Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Hasan Cevahir de hazır bulundu.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak devlet olarak spora her türlü desteğin verileceğini belirterek, "Kağıthane Belediye Başkanımız biliyorum ki sahalar yapıyor, malzeme desteğinde bulunuyor, spora çok ciddi destekler veriyor. Onun için program adresi olarak Kağıthane’yi seçtik. Kendisine teşekkür ediyorum. Herkes elinden geleni yapıyor ama bu kulüpleri ayakta tutan, özveride bulunan yöneticiler de büyük görev yapıyorlar. Özveriyle çalışan antrenörlerimiz büyük iş yapıyorlar. Uyuşturucuyla mücadele etmemiz lazım. Uyuşturucuyla mücadelenin en önemli noktası çocuklarımız." diye konuştu.
Spora yapılan bir liralık yardımın 4-5 lira olarak geri döndüğüne dikkati çeken Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Spor yapanlar toplumla barışık oluyor, arkadaşlarıyla paylaşmasını öğreniyor; etrafa saygılı olmasını, kötü alışkanlardan uzak kalmasını öğreniyor. Eve gidiyor enerjisini atmış oluyor. Ailesi zaman zaman maçını izlemeye geliyor. Evde biri spor yapıyorsa ailede de huzur var. Spor yaşam tarzımız olmalı. Çocuklarınızı elinden tutun kulüplere götürün. Spor okulları açıyoruz. Bütün sahalara, yerlere ulaşacağız; destek olacağız. Gençler, sportif gençler olarak yetişsinler."
Amatörler camiasının okul olduğunu anlatan Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak, "TFF'de görev yaptık, amatör spor federasyonlarında, Güreş Federasyonunda başkanlık yaptım. Amatör kulüplerin yöneticileri birer kahraman. Başkanları, yöneticileri, hocaları da kahraman. Sokaklardan çocukları alıp sahaya götüren, onların antrenman yapması için, malzeme bulmak için çaba gösteren; çocuklar sıcak duş alsın diye gayret gösteren, hepsi birer kahraman. Sayın Cumhurbaşkanımız, bunları bildiği için, bizlere 'mahallelere saha yapacaksınız, basketbol, futbol sahası yapacaksınız, gençleri sokaklardan sahalara, salonlara götüreceksiniz' talimatını verdi." ifadelerini kullandı.
"Daha fazlasını yapacağız"
 
Gençlere her türlü desteği vereceklerini vurgulayan Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak, "Gençlerimizi sportif, ahlaki, millilik, ülkesini sevme anlamında yetiştirmezsek geleceğimizi kaybederiz. İnşallah amatör ruhla yetişen bu gençlerimizden Avrupa ve dünya şampiyonu çıkacak. İnşallah bayrağımızı göndere çekecekler. Türkiye'nin her tarafında malzeme dağıtıyoruz. Daha fazlasını yapacağız. Daha fazla destek olacağız. Onlara güveniyor, onlara inanıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.
Başkan Fazlı Kılıç: "Her zaman amatör sporun yanındayız"
 
Kağıthane Belediye Başkanı Fazıl Kılıç ise sporcuları çok sevdiklerini aktararak, "Kağıthane’de her zaman amatör sporun yanındayız. Bugün ilçemizde 8 futbol sahası, 12 kapalı spor salonu, geleneksel sporlar için özel sahalar, olimpik yüzme havuzları, spor merkezleri ve 2 dev spor kompleksimiz mevcut. Elbette ki bunu 13 yılda ülkemizdeki istikrar ortamı sayesinde gerçekleştirdik. Başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza spora desteklerinden ötürü teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.'' ifadesini kullandı.
Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da son 5 yıldır amatör spor adına farklı çalışmalar yapıldığını söyledi. Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Kurul Başkanı Ali Düşmez, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın amatör camiadan gelen bir kişi olduğunu hatırlatarak, "Bakanlık koltuğuna oturduğu günden itibaren biz amatörler çok güçlüyüz." diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Dr.Osman Aşkın Bak, amatör sporculara malzemelerini verdi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.