clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021
Ali Babacan bugün saat 14.00'de Hatay Defne İlçe kongresine katılacak
Ali Babacan bugün saat 14.00'de Hatay Defne İlçe kongresine katılacak
SİYASET / 14 Temmuz 2021
İşte tüm detaylar...
DEVA Partisi (Demokrasi ve Atılım) Genel Başkanı Ali Babacan, Genel Başkan Yardımcıları ve Kurucular Kurulu Üyelerinin katılımı ile DEVA Partisi 1.Olağan Defne İlçe Kongresi bugün saat 14:00'de Anemon Otel'de gerçekleşecek.
 
DEVA Partisi Defne İlçe Kurucu Başkanı İnan Beyazgül kongreye tek aday olarak giriyor. Tüm delegelerin oyunu alarak 1.olağan İlçe Kongresinden tekrar İlçe Başkanı olarak seçilmesine kesin gözüyle bakıyor.
 
Hatay'da Defne halkının gönlünde büyük yeri olan DEVA Partisi Defne İlçe Başkanı İnan Beyazgül, yapılacak tüm seçimlerde Defne'de birinci parti olma hedefinde.
 
Ali Babacan saat 18:30'da da Defne İlçe Başkanlığının açılışını gerçekleştirecek
 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 
Ali Babacan, 4 Nisan 1967 tarihinde Ankara'da, Hilmi Babacan ve Güner Babacan çiftinin oğlu olarak dünyaya geldi. Dört çocuklu bir ailenin tek erkek çocuğu olan Ali Babacan, gençlik yıllarından itibaren dedesinin 1928 yılında başlattığı aile işinde çalıştı.
 
Ali Babacan, TED Ankara Koleji'nden 1985 yılında birincilikle mezun oldu. Lisans eğitimini tamamlamak üzere Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü'ne giren Ali Babacan, bu bölümden 1989 yılında 4.00 üzerinden 4.00 ortalamayla üniversite birincisi olarak mezun oldu.
 
1990 yılında dünyanın birçok ülkesindeki üstün başarı gösteren öğrencilere verilen Fulbright bursunu kazanarak, Amerika Birleşik Devletleri'ne giden Babacan, 1990-1992 yılları arasında Northwestern University Kellogg School’da işletme dalında yüksek lisans (MBA) yaptı.
 
Ali Babacan, yüksek lisans çalışmalarında pazarlama, organizasyon davranışı ve uluslararası iş idaresi dallarında uzmanlaştı, 1992-1994 yılları arasında finans sektörünün üst düzey yöneticilerine danışmanlık yapan özel bir şirkette danışman olarak çalıştı.
 
1994 yılında Ankara'ya döndükten sonra aile şirketinin başına geçen Babacan, 2001 yılında AK Parti’nin kurucu üyesi oldu, Merkez Karar ve Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Ankara’da uzun yıllar ticaretle uğraşan Babacan ailesinin bir ferdi ilk defa siyasete girmiş oldu.
 
Ali Babacan 58. ve 59. Hükümetlerde Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. Türkiye tarihinin en yıkıcı ekonomik krizlerinden olan 2001 krizinin ardından, ekonomiden sorumlu devlet bakanı koltuğuna oturduğunda 35 yaşındaydı.
 
Ali Babacan, 60. Hükümet'te ise Dışişleri Bakanı olarak görev yaptı. 2008’de dünyayı etkileyen ekonomik kriz sonrası 2009 yılında Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı oldu. 28 Ağustos 2015’e tarihine kadar Başbakan Yardımcılığı görevine devam eden Babacan, aynı zamanda 22.,23.,24. ve 26. Dönemlerde TBMM’de Ankara milletvekilliği görevinde bulundu. 13 yıl boyunca kesintisiz bakanlık yapan Ali Babacan, son dönemlerin en uzun süre bakanlık yapmış ismi oldu.
 
Ali Babacan, 8 Temmuz 2019 tarihinde kurucu üye olduğu AK Parti’den istifa etti. Ali Babacan, 9 Mart 2020 tarihinde Genel Başkanlığını yaptığı DEVA Partisi'ni (Demokrasi ve Atılım) kurdu.
 
Ali Babacan, 1995 yılında Zeynep Babacan ile evlendi. Kerem, Dilara ve Emir adlarında üç çocuk babasıdır.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.