clubfamilia2021sol
clubfamilia2021sag
clubfamilia2021
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av.Mehmet Emin Ekmen, DEVA Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahriman'ı ziyaret etti
DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av.Mehmet Emin Ekmen, DEVA Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahriman'ı ziyaret etti
SİYASET / 18 Haziran 2021
İşte detay...

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı/Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı, 23.Dönem Batman Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahriman ve İlçe teşkilatını ziyaret etti.

Türkiye siyasetinin iki önemli isminin buluşması Esenyurt'ta heyecanla karşılandı. Esenyurt halkının büyük desteğini alan ve DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan tarafından DEVA Partisi Esenyurt Kurucu İlçe Başkanlığı görevine getirilen Başkan Halis Kahriman olağanüstü yoğunlukta ve donanımlı bir yönetim, teşkilat ekibiyle İlçe'nin en önemli siyasetçisi oldu.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av.Mehmet Emin Ekmen, Esenyurt İlçe teşkilatının özverili ve büyük gayret içerisindeki çalışmalarından Genel Başkan Ali Babacan ve Genel Merkezin çok memnuniyet duyduğunu ve bundan sonraki gerçekleşecek tüm seçimlerde İlçe Başkanı Halis Kahriman'ın bayrağı zirveye taşıyacağından en ufak endişelerinin olmadığını belirtti.

DEVA Partisi Esenyurt Kurucu İlçe Başkanı Halis Kahriman çok kısa sürede büyük bir teşkilat başarısı sağladıklarını, İlçe halkının çok yoğun teveccühüyle karşı karşıya olduklarını ve Türkiye siyasetinin en önemli başarılarının burada gerçekleşeceğini belirtti.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mehmet Emin Ekmen kimdir?
Batman, Avukat
 
1975 yılında Batman’da doğdu.
 
İlk, Orta ve Lise eğitimini Batman’da tamamladı.
 
Lisans eğitimini Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesinde 1996 yılında tamamladı.
 
Aynı üniversitede “2. Abdülhamit döneminde siyasal muhalefet” başlığı ile yüksek lisansını yaptı.
 
Doktora çalışmalarını İstanbul Üniversitesi’nde Uluslararası Hukuk ve Çatışma Çözümü başlığı altında sürdürmektedir.
 
Ak Parti’de Batman Merkez İlçe ve İl Başkanlığı, Merkez Disiplin Kurulu ve Teşkilat Başkan Yardımcılığı Görevlerinde bulundu.
 
2014 yılı Akil İnsanlar Heyeti Üyeliği yaptı.
 
23.Dönem Batman Milletvekilliği yaptı.
 
Evli ve Bedirhan, Nurşin Rana ve Ömer Faruk adında 3 çocuk babasıdır.

NAME HABER

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.