Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın: E-Ruhsat ile artık ruhsatsız iş yeri kalmayacak
Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın: E-Ruhsat ile artık ruhsatsız iş yeri kalmayacak
SİYASET / 18 Eylül 2019
İşte detay...
Orhangazi Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından başlatılan e-Belediye hizmeti projesi kapsamında ruhsatsız işyeri kalmayacak.
Ruhsat ve Denetim müdürlüğü saha ekibi ilçe genelinde yaptıkları iş yeri ziyaretleri ile bilgilendirmelerde bulunuyor.
 
Ruhsatsız iş yerlerine ruhsat başvuruları konusunda gerekli bilgi ve evraklar verilerek en kısa sürede ruhsat işlemlerinin tamamlanması konusunda uyarılarda bulunuyor. Orhangazi Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğünden yapılan açıklamada Orhangazi genelinde 2700 iş yerinin ziyaret edildiği, yapılan tespitler sonrası ruhsat, ilan ve reklam vergileri konusunda da bilgilendirmelerde bulunulduğu ifade edildi.
e-ruhsat ile zaman kazan
 
Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü tarafından 22 Nisan 2019 tarihinde başlatılan proje kapsamında tanıtılan e-ruhsat sistemi Orhangazi Belediyesi resmi web sitesi (www.orhangazi.bel.tr) adresi üzerinden hizmet veriyor. Online olarak yapılan müracaat sonrası gerekli evrakların tamamlanması ile onayla son buluyor. Böylece gereksiz zaman kayıpları ve gitgellerin de önüne geçilmiş oluyor. Sistem üzerinden yapılan müracaatlar ve kontroller sonrası ise işletme sahiplerine ruhsat düzenleniyor. 
 
Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın; "e-ruhsat döneminde artık ruhsatsız bir iş yeri kalmayacağını ve bu konuda ruhsat almanın kolay olacağını" ifade etti.
Başkan Bekir Aydın;
 
"Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü ekiplerimiz bu çalışmalar sonucu ilçemiz genelinde ruhsatsız hiçbir iş yeri kalmaması konusunda gerekli alt yapı çalışmalarını tamamladı. Ben inanıyorum ki ruhsatsız iş yeri sahipleri de üzerine düşen görevi de yerine getirecektir. Esnaflarımız artık işlemlerini yapmak için belediye gelmek zorunda kalmayacak, işlerini internet üzerinden web sistemiz aracılığı ile tamamlayacak ve en kısa süre içerisinde ruhsatlarını almış olacaktır” dedi.
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.