hilmisol
hilmisag
hilmiust
Orhangazi Belediyesi'nin Eylül ayı Belediye Meclis toplantısı Belediye Başkanı Bekir Aydın başkanlığında gerçekleştirildi
Orhangazi Belediyesi'nin Eylül ayı Belediye Meclis toplantısı Belediye Başkanı Bekir Aydın başkanlığında gerçekleştirildi
SİYASET / 13 Eylül 2019
İşte detay...
Eylül meclisi ikinci oturumunda geçtiğimiz perşembe günü yapılan ilk oturumda İmar Komisyonuna havale edilen 4 madde görüşülerek karara bağlandı. 
ŞEHİR İÇİ YOL VE TRAFİK SORUNU ELE ALINDI 
 
Orhangazi’nin en yoğun olarak görünen ve trafiği etkileyen cadde ve sokaklar ulaştırma komisyonu tarafından tespit edilerek meclise sunuldu. Ulaştırma Komisyonun raporuna göre Orhangazi caddelerinde birkaç değişiklik ile birlikte trafiği rahatlatacak hamleler olduğunu ve bu uygulama ile Orhangazi'de trafik bir nebze de olsa rahatlayacağını ifade eden Ulaştırma Komisyonu raporunu meclise sundu. Ulaştırma komisyonuna sevk edilen karar bugün mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.
ALTERNATİF YOL İMAR DÜZENLEMESİ TAMAM
 
Orhangazi Belediyesi’nin daha önce yapımına başladığı ve bazı şikayetler ve imar düzenlemeleri nedeniyle bekletilen Kale yolundaki ağır tonajlı araçlar için alternatif yol çalışması ile ilgili imar planı düzenlemesi de ek meclis toplantısında kabul edildi.
STRATEJİK PLAN’A OY BİRLİĞİYLE ONAY
 
Orhangazi Belediyesi 2020-2024 yılları kapsayan Stratejik Planı Belediye Meclisinin oylamasına sunuldu. Yapılan oylama sonucu Stratejik Plan mecliste oy çokluğu ile kabul edildi.
 
Önümüzdeki 5 yıl için halkın ihtiyacı ve talebi olan, gerçekçi hedefler koyduklarını vurgulayan Orhangazi Belediye Başkanı Başkan Aydın,” Stratejik Planla ilgili olarak şunları söyledi: Ben ve arkadaşlarım bu planda emek harcadı. Arkadaşlarımızın yaptığımız toplantının sayısını bilmiyorum. Halkın gerçekten ihtiyacı ve talebi olan hedefler koyduk. Gerçekleştirebileceğimiz hedefler koyduk.
 
PAZAR YERİ DEVİR ÜCRETLERİ BELİRLENDİ.
 
Pazar Yeri Devir Ücretleri Tarifesi oy birliği ile kabul edildi. 
Sebze Pazarı 3 Metreye kadar - 4.400 TL
3 Metreden yukarı her metre için-1100 TL
Diğer Katlarda 3 Metreye kadar 2.200 TL
Diğer Katlarda 3 Metreden yukarı her metre için: 550 TL 
10.09.2019 - 31.10.2019 tarihleri arasında yukardaki fiyatlarda %30 indim yapılacaktır.
Başkan Aydın, tüm esnaflarımıza çağrıda bulunmak istiyorum. 31.10.2019 tarihine kadar işlemlerini bitirmelerini rica ediyorum. Bu bir fırsattır. Belediyemizin tüm zor imkanlarına rağmen esnafımızın yanında olmuştur.  
 
Yeniköy Mahallesinde bulunan Belediye Hizmet Binasının yıkılarak taşınmazın park olarak düzenlenmesi İmar Komisyonu raporu doğrultusunda onaylanarak mecliste kabul edildi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.