Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı
Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı
SİYASET / 27 Haziran 2019
İşte detay...

Yeniden İBB Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu, İl Seçim Kurulu’ndan mazbatasını aldı. İmamoğlu, Saraçhane belediye binasına gelerek kendisini bekleyen on binlerce İstanbulluya hitap edecek ve Başkanlık mührünü Vali Ali Yerlikaya’dan alarak görevine başlayacak.
 
23 Haziran seçimlerinde yeniden seçilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün göreve başlıyor. Ekrem İmamoğlu, Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gelerek mazbatasını İl Seçim Kurulu’ndan aldı.
 
Mazbata töreninde İl Seçim Kurulu üyelerinin “Hayırlı olsun” dileklerine teşekkür eden Ekrem İmamoğlu, “Birisi, ‘Size mazbatanın verildiği kağıtta kadın çoğunluğunun imzası var. Bunu mesaj olarak almamı dilerim’ dedi. Dolayısıyla mesajı aldık. Başkanlığımın şehrimize, milletimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. İstanbul Türkiye’mizin en büyük kenti ve lokomotifi. Avrupa’nın da en büyük kenti. Umarım, en hayırlı, en doğru, en güzel işleri yapacağımız bir 5 yılı hep birlikte yaşarız” diye konuştu.
 
Seçimde görev alan il, ilçe seçim kurulu üyeleri ile sandık başkanları, üyeleri ve siyasi partilerin temsilcilerine teşekkür eden İmamoğlu, “Demokrasinin en ana teminatı olan sandıklardan çıkan neticeyi en sağlıklı şekilde tutanaklara dönüştürüp milletimizin iradesinin neticeye kavuşmasına büyük katkı sunan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Umuyorum, Türkiye’miz her zaman demokrasiyi en üst seviyede yaşayan, seçimleri her zaman en sağlıklı şekilde geçiren nice güzel seçimlere dair temennimi belirtmek istiyorum. Seçim gerçekten en büyük teminat günü. Mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Çoğunluğunu kadın olan bir heyetin imzasıyla görevi alıyorum. Bu bize kamu yönetiminde yada yapacağımız görevlerde cinsiyet eşitliği adına, kadınların toplumdaki yeri adına değerli bir mesajdır. Bu mesajı İstanbul’un şehremini olarak taşımaktan onur duyacağımı, bu konuda gerekeni yapacağımı ilk mesajım olarak paylaşmak isterim” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.