hilmisag
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu: Binali Yıldırım'ın açıklamasını esefle kınıyorum
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu: Binali Yıldırım'ın açıklamasını esefle kınıyorum
SİYASET / 13 Mayıs 2019
İşte tüm detaylar...
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Yıldırım'ın açıklamalarına sert tepki gösterdi.
 
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu, "YSK'ya yapılan itirazın gerekçesi belli. YSK detaylı açıklama yapmasa da seçimin iptal nedeni belli. Bütün bunlar ortadayken “çalındı” diye beyanda bulunmak yakışık alan tavır değildir. Aklımızdan geçen her şeyi dilimize dökecek olursak, kendimizi kontrol etmeyi beceremezsek zaten çivisini çıkardıkları ülkede her şey birbirine girer. Bu açıklamayı esefle kınıyorum. Yıllarca devlet yönetmiş bir Bakan'a yakışmayacak hareketler, söylemler" diye konuştu.
 
Sandık kurulu görevlilerinin kamu görevlisi olmaması gerekçesiyle iptal edilmiş bir seçimde 'oy çalındı' demek o kamu görevlilerinin bu oyları çaldığını, o sandık kurullarının başında duran bütün parti üyelerinin hırsız olduğunu söylemek demek ki o sandık kurullarında AKP’liler de vardı" diyen İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu, "İstisnasız herkese 'hırsız' deme yanlışını yapıyorlar. Devlet yönetiminde bulunmuş bir insanın bu tavırları anlaşılır değil, kabul edilebilir değil. YSK kararını henüz açıklamamışken yapılan bu oy çalındı açıklaması belli ki kasıtlı bir açıklama, yazık" ifadelerini kullandı.  
 
TAHRİK VE PROVOKASYON VAR
 
İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Satuk Buğra Kavuncu, Binali Yıldırım’ın bu tür açıklamalarla sahalara inmesi konusunda ise “Bu açıklamalar normal bir süreç olamayacağının, sürecin ateşli geçeceğinin işareti. 'Demiri soğutmak istiyoruz' diyenlerin bunu gerçekten yapmak istemediklerinin ve samimiyetten ne kadar uzak olduklarının göstergesi. Kurgu, tahrik ve provokasyon var. YSK’nın bu kararı her ne kadar kanunsuz hukuksuz olup, içimize sinmese de sakin ve sağduyulu olmak lazım. Oylar çalındı diyerek yangına körükle gitmeleri üzücü. Ama ne olursa olsun biz haktan, hukuktan, demokrasiden yana tavır göstereceğiz. Gasp edilmiş hakkımızı 23 Haziran’da sandıkta çok daha açık bir farkla alacağız" dedi.
(Uğur Can Biçer-Zehra Firdevsoğlu/YURT GAZETESİ)
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.