Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Bulgurlu, Cumhuriyet ve Küçük Çamlıca mahalleleri ile buluştu
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen Bulgurlu, Cumhuriyet ve Küçük Çamlıca mahalleleri ile buluştu
SİYASET / 19 Şubat 2019
İşte detaylar...
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, 18 Şubat Pazartesi günü Mahalle Buluşmaları toplantısında Bulgurlu, Cumhuriyet ve Küçük Çamlıca Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.
Engelsiz Yaşam Merkezi’nden bahseden Başkan Türkmen, ''Bulgurlu’ da bir Engelsiz Yaşam Merkezi yaptık. Buranın Türkiye’de şuanda örneği yok. Binamızda hidroterapi havuzları var ve burada engelli çocuklarımız hocalarımız eşliğinde yüzerek, terapi oluyorlar. Binamızı tam kapasiteli olarak hizmete açık. Birçok konuda engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine yardımcı oluyoruz. Aynı zamanda engelli bir çocuğu olan anne, bizi aradığında ekiplerimiz çocuğunu evden alıyor ve Yaşam Merkezi’nde her türlü ihtiyacını karşılayabiliyoruz. Bu sayede aileler gün içerisinde kendilerine ait sosyal zaman kazanıyor.” diye bahsetti.
Konuşmasına Üsküdar’da yapılan parklar, kültür merkezleri, sosyal tesisler, spor salonları, restorasyonlar, okullar, camiler, yurtlara ait bilgilerin paylaşımı ve yapılan kültürel çalışmaları aktararak devam eden Başkan Hilmi Türkmen, Valide Sultan Gemisi, Nevmekân Sahil, Nakkaştepe Millet Bahçesi, Engelsiz Yaşam Merkezi, Bilim Üsküdar ve Üsküdar Meydan gibi projelerin tüm Türkiye’ye örnek olacak projeler olduğunu vurguladı.
Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen konuşmasının ardından vatandaşlarla istişare ederek gelen soru, talep ve dilekleri dinledi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.