AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: Biz milletin iradesinin egemen olmasının mücadelesini verdik
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal: Biz milletin iradesinin egemen olmasının mücadelesini verdik
SİYASET / 3 Aralık 2018
Mahir Ünal, Karadeniz Bölgesi Tanıtım ve Medya Bölge Toplantısına katıldı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, önemli bir seçimin olacağını ve bu seçimde şehirlerin emanet edileceği başkanların seçileceğini söyledi.
 
Siyaseti makam ve mevki olarak değil, görev ve sorumluluk bilinciyle yerine getirdikleri için Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 16 yıldan beri bütün seçimleri kazandıklarını ifade eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Bütün seçimleri kazanırken bunu bir övünç olarak söylemiyoruz. Bunu bir milletimize şükran olarak ifade ediyoruz. Biz seçim kazanarak bir üstünlük taslamıyoruz." diye konuştu.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, demokrasinin gelişmişliği görmek için o demokrasinin kriz çözme kapasitesine bakıldığını belirterek, "Demokrasiler kendi krizlerini, sorunlarını çözerek gelişir ama bu ülkede demokrasimiz ne zaman sıkıntıya girdiyse darbe yaptılar. Muhtıra, darbe, muhtıra, darbe. O yüzden demokrasimizin kendi krizlerine çözmesine zinde kuvvetler fırsat vermedi." değerlendirmesinde bulundu.
 
Tek direksiyonu olan, sadece millet tarafından idare olunacak bir sistem getirmeleri gerektiğine dikkati çeken AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, şunları kaydetti:
 
"Onun üstüne Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni getirdik. Niye tek adam diye bağırıyor. Çünkü vesayet imkanlarını kaybettiler. Çünkü seçilmeden devlete ortak olma konforlarını kaybettiler. Eskiden milletin seçtiğini istedikleri gibi değiştiriyorlardı. Medya kampanyaları, muhtıralar ile hükümet değiştiriyorlardı. Aziz milletimizin iradesi bu kadar ucuz mu ki önüne gelen onun iradesini alaşağı etsin? Biz millettin iradesinin egemen olmasının mücadelesini verdik. Bugün milletin iradesi tam anlamıyla egemendir. Söz de karar da millete aittir. Sandıkla getirir, sandıkla götürür." 
 
Toplantıya, Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı, Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman ve partililer katıldı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.