İşte Sultanbeyli İlçesi Anket Sonuçları!
İşte Sultanbeyli İlçesi Anket Sonuçları!
SİYASET / 22 Kasım 2018
Anket sonucuna göre % 42 oranıyla Harun Pala, Sultanbeyli'de Belediye Başkan Adayı olarak görülmek isteniyor.

Yerel Seçimlerde adayların önemi çok büyük. Bunu çok iyi bilen siyasi partiler tabiri caizse ince eleyip sık dokuyarak adaylarını belirlemeye çalışıyor.

Tüm siyasi partiler için 1 oy çok önemli.

AK Parti ve CHP'nin başa baş mücadele verdiği İstanbul'da hassasiyet çok daha önemli. Yanlış bir aday İlçe'yi kaybettirebildiği gibi İstanbul Büyükşehir Belediyesi oylarına da büyük zarar verir nitelikte.

İstanbul'un İlçelerinde yoğun anket çalışmaları devam ediyor.

AK Parti'nin elinde 25, CHP'nin ise 14 İlçe Belediye Başkanlığı bulunmakta. CHP bu durumu tersine çevirerek İlçelerle birlikte İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı almak için hayati bir mücadele içerisinde. AK Parti ise elindeki İlçelere 5-6 daha ekleyip İstanbul Büyükşehir Belediyesi oylarını da artırarak elde edeceği başarıyla önündeki 5 yılı garantiye almaya çalışıyor.

İstanbul'un her İlçesi önemli, hiçbir İlçe hiçbir siyasi parti için çantada keklik değil, bunun Türkiye siyasetinde geçmişte çokca örneği bulunmakta.

Sultanbeyli'de bu önemli İlçelerden birisi. 

2014 Yerel Seçimlerinde tablo şöyleydi: 

AK Parti    % 61,17
SP            % 14,43 
HDP         % 11,56 
CHP          %  7,04 
MHP          % 3,91 
 
AK Parti, 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde oyunu en az % 70'e taşımak zorunda, bu kazanım kritik durumda olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı oylarına da en az % 1-2 bandında pozitif anlamda etki eder. Eğer CHP hedeflediği % 10-15 bandında en az oy artışını gerçekleştirirse bu durum İlçe'de AK Parti'ye kaybettirmez belki ama İstanbul Büyükşehir Belediyesi oylarına olumsuz anlamda büyük zarar verir. Bu durum kayıp noktasına bile götürebilir.
 
CHP çok önemli bir ismi Sultanbeyli Belediye Başkan Adaylığına hazırlıyor. AK Parti eğer İlçe'deki dinamikleri, oyunu artıracak önemli insanları kendi cephesinde değerlendirmezse AK Parti Sultanbeyli'de bu dönem en düşük oyu alabilir.
 
Son yapılan interaktif ankette İlçe'nin çok önemli bir ismi İş Adamı, Sultanbeyli'deki birçok Sivil Toplum Hareketlerinin öncüsü olan Harun Pala hemen hemen her 2 kişiden birinin oyunu alarak % 42 gibi çok çok ciddi bir oy oranıyla Sultanbeyli'ler tarafından Belediye Başkan Adayı görülmek istiyor. AK Parti Sultanbeyli'de, Harun Pala'yı aday gösterir ya da en üst noktada değerlendirirse ciddi oy artışını sağlamış olur. Bunun aksi durumunda ise bu kadar büyük kitlesi, seveni olan bir kişiyi öneme almaz ötekileştirirse oylarına en az % 10 zarar verir.
 
Tüm siyasi partiler için artı 1 oyun çok çok önemli olduğu 31 Mart Yerel seçimlerinde, merakla Sultanbeyli adaylarını bekliyor Sultanbeyli halkı.
 
Yapılan Anket'te Sultanbeyli'lilere şu soru yöneltildi:
 
Harun Pala'yı Sultanbeyli'de Belediye Başkan Adayı olarak görmek ister misiniz?
Evet mi? Hayır mı?
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
ben harun palayi ilk defa duydum ben Mehmet çon beyin sultanbeyli belediye başkanı olacağını biliyorum.
Cemalettin temur 22 Kasım 2018
Harun başkan yanındayız
coskun öz 22 Kasım 2018
adayim harun pala
Abdullah ırız 22 Kasım 2018
Harun başkanla yola devam insaallah
Hasbi Irız 22 Kasım 2018
Harun Pala Başkanın Sultanbeyli Belediyesi için daha hayırlı olacağını düşünüyorum. Tamamı ile halkın içinde olan Harun Pala Başkan Hedefleri ve çalışmaları ile bir sonraki seçime insanların tek tercihi olacaktır
Mehmet ALADAĞ 22 Kasım 2018
Hakkında bilgi sahibi olmadığınız biri hakkında ne diyebilirsiniz ki? En azından kendileriyle telefonla da olsa görüşmeden hiçbir şey diyemezsiniz!!! Buna söz konusu AKPARTİ ise GERİSİ TEFERRUTTIR!!! RABBİM AKPARTİ bu AZİZ VATAN için mülkü millet hakkında hayırlı işler yapabilecek olan herkese muvaffakiyetler nasip etsin inşallah!!!
Mehmet Ali cezan 22 Kasım 2018
Harun pala gelişimci ve atılgan bir iş adamı ve sultanbeyli daha güzel bir konuma getireceğine inanıyorum oyum harun pala
Dilek Danayiyen 22 Kasım 2018
Yeni hedefler derken? Öğrenebilir miyiz?
Zekayi ALIR 22 Kasım 2018
Merhabalar Sultanbeyli belediye başkan adayı olan halkın içinden gelmiş Halktan olan birçok STK görev almış insanlara hizmeti Allahın rızası ve memleketin refahı için kendine görev belirlemiş Harun pala Beyefendiyi Başkan olarak kesinlikle görmek istiyoruz.Genç dinamik ve sosyal kültürel faaliyetlerde etkin aftif olan bu kardeşimiz Sultanbeyli'ye yeni bir heyecan yeni bir kimlik kazandırıcaktır.Uzun zamandır Ak Parti'ye hizmet eden Harun pala kesinlikle değerlendirmelidir.Bu anlamda hem Ak Parti' hemde Sultanbeyli kazanacaktır.