Av.Temel Başalan, AK Parti Kağıthane Belediye Başkan A.Adayı oldu
Av.Temel Başalan, AK Parti Kağıthane Belediye Başkan A.Adayı oldu
SİYASET / 13 Kasım 2018
İşte tüm detaylar...
AK Parti Kağıthane İlçe ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Av.Temel Başalan, yol arkadaşları ve sevenleriyle birlikte AK Parti Kağıthane İlçe Başkanlığı'na giderek AK Parti Kağıthane Belediye Başkan A.Adaylık başvurusunu AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı Mevlüt Öztekin'e takdim etti.
AK Parti Kağıthane Belediye Başkan A.Adaylık müracaatını gerçekleştiren Av.Temel Başalan şu açıklamayı yaptı:
 
Niyet hayır, akıbetimiz de hayrolur” diyerek, Belediye Başkan aday adaylığı müracaatımızı Kağıthane İlçe Başkanlığımıza yaptık. Rabbim çıktığımız bu yolda hakkımızda hayırlısını nasip etsin inşaallah.
 
Av.Temel Başalan'ın bu açıklamasının ardından fotoğraf çekimleri gerçekleştirildi.
Temel BAŞALAN kimdir?
 
Temel Başalan, 5 Temmuz 1971 yılında Ordu'nun Mesudiye ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına Mesudiye’de başlayan Temel Başalan; orta ve lise eğitimini Ordu İmam Hatip Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Temel Başalan, öğrenim hayatından sonra siyasete  yöneldi.
 
Temel Başalan, 2004-2009 yıllarında Kağıthane ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Belediye Meclis Üyeliği ve Kağıthane Belediye Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bu dönemde başkan yardımcılığının yanı sıra encümen başkanlığı, hukuk ve imar komisyon başkanlığı yaptı. 
 
Temel Başalan, 2006 yılında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi ve 2008 yılında Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı oldu. 2009 yılında yapılan İl Kongresi’nden sonra da Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olan Temel Başalan; AK Parti'li belediye başkanları, ilçe başkanları ve akademisyenlerden kurulu komisyonlar marifetiyle, yerel yönetimlerde yaşanan mülkiyet sorunlarının tespiti ve bu sorunlara yasal çözüm önerilerinin getirilmesinde etkin rol oynadı.
 
Birçok dernek ve vakıfta kurucu, yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak görev alan Temel Başalan, halen Ordulular Birliği Hizmet Vakfı’nda ve Ordu Dernekler Federasyonu’nda Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.
 
Av.Temel Başalan, Türkiye Belediyeler Birliği Hukuk Danışmanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekilliği görevinde de bulundu.
 
Şu anda AK Parti Kağıthane İlçe ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevini yapan Temel Başalan, evli ve 3 kız çocuğu babasıdır.

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.