İşte AK Parti'nin Çekmeköy Belediye Başkan Adayı
İşte AK Parti'nin Çekmeköy Belediye Başkan Adayı
SİYASET / 22 Ekim 2018
İşte yazının tamamı...

Radyo-TV Program Yapımcısı, Haber Sitemizin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Yavuz'dan "İşte AK Parti'nin Çekmeköy Belediye Başkan Adayı" başlıklı önemli bir köşe yazısı:

 
İşte AK Parti'nin Çekmeköy Belediye Başkan Adayı
 
MART-2019 Yerel Seçim çalışmaları tüm siyasi partilerde anket ve aday belirleme aşamasında.
 
İstanbul'da Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkan adaylıklarında büyük sürprizlerle karşılaşacağız.
 
Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul'da 14, Adalet ve Kalkınma Partisi de 25 İlçe Belediye başkanlığı'na sahip.
 
Bazı İlçelerde ön plana çıkan bu iki siyasi parti için de adayları ve sonuçları anlamında çok önemli. 
 
Gösterilecek İlçe Belediye Başkan adayları İlçesinde olduğu kadar İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için de hayati.
 
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı anketlerinde iki parti için de iş ortada.
 
AK Parti ve CHP aday belirlemede hata veya hatalar yaparsa İstanbul aynı paralellikte sonuçlanır.
 
Adalet ve kalkınma Partisi elindeki 25 İlçeyi oy oranlarını artırarak tekrar almakla birlikte 5-6 İlçeyi daha almak istiyor.
 
AK Parti mevcut Belediye Başkanlarının en az 15'ini değiştirecek, yeni İsimler aday gösterilecek. 
 
Mevcut Belediye Başkanlarından devam edeceği kişileri de anketlerdeki verileri, halk memnuniyetini göz önüne alarak tekrar aday yapacak.
 
Şu anda yapılan memnuniyet anketlerinde % 55-60 aralığında halk desteği alan ve bu oranlarda oy alacağı beklenmekte olan isim İstanbul'un yeni İlçelerinden Çekmeköy'ün Belediye Başkanı Ahmet Poyraz.
 
Ahmet Poyraz başarılı bir politikacı ve iş adamı olarak 2009 yılına kadar önemli çalışmalara imza atmış bir isim.
 
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz 2009 yılından itibaren iki dönemdir çok başarılı bir tablo ortaya koyarak burada Başkanlığı sürdürmekte.
 
İlk aday olduğu 2009 yerel Seçimlerinde oy oranı %43.3 iken 2014 Yerel Seçimlerinde oyunu artırarak %48.6 gibi neredeyse iki seçmenden birinin oyunu alarak tekrar Çekmeköy halkı tarafından Belediye Başkanı seçildi.
 
Yerel Seçimlerde mevcut Belediye Başkanının bir sonraki seçiminde oyunu artırarak tekrar seçilmesi büyük başarı olarak görülür.
 
Yeni İlçe olmasına rağmen yaptığı büyük projelerle ve halkın tüm sorunlarıyla ilgilenmesiyle gönülleri feth eden Başkan Ahmet Poyraz MART-2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti tarafından tekrar aday gösterilecek.
 
Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz'ın MART-2019 seçimlerinde %55-60 bandında bir oy alarak kritik eşikte olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine de büyük katkı sağlayacak.
 
Nüfusu hızla artan Çekmeköy'de yapılacak çok fazlaca proje olacak. 
 
Bu projelerin en az bir dönem daha mevcut Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile icraata geçirilip sadece Türkiye'de değil uluslararası arenada da kendinden çokça konuşturması beklenmekte.
 
İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
 

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.