İşte AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı
İşte AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı
SİYASET / 16 Ekim 2018
İşte yazının tamamı...

Radyo-TV Program Yapımcısı, Haber Sitemizin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Yavuz'dan "İşte AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı" başlıklı önemli bir köşe yazısı:

İşte AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı
 

Üsküdar.

İstanbul'un 39 İlçe'si içerisinde güzelliklerini ve özelliklerini yazmaya cümlelerin ansiklopediye dönüşeceği, ifadelerin ne kadar çok fazlalaşsa bile cılız kalacağı muhteşem İlçe'miz Üsküdar'da seçim süreci huzurlu ve heyecanlı geçiyor.

Benim de ikinci İlçe'm dediğim Üsküdar'da maneviyat, nezaket, iyilik, Üsküdar'lılar adına yapılan, saymakla bitirilemeyecek hizmetler.

Üsküdar kozmopolit yapısından dolayı siyasetin en zor olduğu İlçe'lerden birisi.

Üsküdar'da Yerel Seçim geçmişine bir bakın ne demek istediğimi hemen anlarsınız.

Daha fazla geriye gitmiyorum ilk Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğu ve kazandığı 1994 Yerel seçimlerinden start alarak Üsküdar'da seçimleri kimler hangi oranlarla kazanmış bir göz atalım:

1994 Refah Partisi............Yılmaz Bayat...........................%28

1999 Fazilet Partisi...........Yılmaz Bayat...........................%28

2004 AK Parti...................Mehmet Çakır.........................%43

2009 AK Parti...................Mustafa Kara...........................%37

2014 AK Parti...................Hilmi Türkmen.........................%45

Bu tablo bize şunu gösteriyor; 2014 Yerel Seçimleri AK Parti'nin Üsküdar'da silsilesindeki siyasi hareketler içerisindeki en yüksek aldığı oy.

Bugün geldiğimiz noktada farklı siyasi partilerin yaptırdığı memnuniyet anketlerinin tamamında mevcut Belediye Başkanı Hilmi Türkmen birinci çıkıyor.

Üsküdar'ın yerel tarihinde son 25 yılın tamamının toplamında hiçbir dönemde yapılmayan hizmetler ve icraatler bu kısacık 5 yıllık sadece bir dönemde Hilmi Türkmen tarafından gerçekleştirildi.

Bugün yapılan anketlerde yüzdelik dilimleri sonuç olarak baz aldığımızda MHP seçmeninin de desteğini alarak %60 bandında bir oy alarak tekrar seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Üsküdar'ı başından sonuna tüm mahalleriyle eksiksiz gezdiğinizde Yerel'de Hilmi Türkmen Başkan'ın hizmetler anlamında tarih yazdığına şahitlik edeceksiniz.

Beyefendiliği, insancıllığı ve insan sevgisiyle Üsküdar halkının kalbinde derin iz bırakan Hilmi Türkmen'in tek eksiği şahsımın değerlendirmesi ve sevenlerinin de ortak görüşü gereğinden çok fazla mütevazi olup vesile olduğu hizmetleri anlatmak anlamında aktaramaması.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oylarının bıçak sırtı, çok kritik bir süreçte olduğu bu seçimde Üsküdar'da Hilmi Türkmen'in aday gösterilmemesi Üsküdar ile birlikte İstanbul'u da beraberinde kaybetmek anlamına gelir.

Ankara'da yapılan İlçe değerlendirme toplantılarında bu veriler ışığında MART-2019 Yerel Seçimlerinde, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı olarak bu üstün başarı ve gayretlerinden dolayı Hilmi Türkmen ismi açıklanacak.

 
İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni
 

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.
       
Hüsamettin Şanal 20 Ekim 2018
Üsküdar'ımızın Gülen yüzü Hilmi Türkmen ile devam inşallah