Orhangazi Belediyesi’nin Haziran ayı Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi
Orhangazi Belediyesi’nin Haziran ayı Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi
SİYASET / 11 Haziran 2018
İşte detay...
Orhangazi Belediyesi’nin Haziran ayı Belediye Meclis toplantısı Belediye Meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Neşet Çağlayan başkanlığında gerçekleştirilen meclis toplantısında meclis öncesi Çağlayan bazı bilgilendirmeler yaptı. Daha sonra yapılan meclis toplantısında Yıllık ilan ve reklam vergisinin, çevre ve temizlik vergisi ödeme dönemlerinde yapılması oy birliği ile kabul edildi. Muhtarlık İşleri Müdürlüğü görev, yetki ve çalışma yönetmeliğinde değişiklik yapılması ile ilgili madde görüşülüp karara bağlanmak üzere Hukuk Komisyonuna havale edildi. Haziran ayı meclis toplantısında Muhtarlık işleri müdürlüğünün hizmet alanı içinde bulunan Tarımsal Amaçlı Depolar ve Diğer yapılara ait 2018 yılı sulama bedellerinin belirlenmesi konusu da görüşülüp karara bağlanmak üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi. 2018 mali yılı gelir bütçesi tarifelerinin bilgi ve belgeye erişim ücreti de ilk 10 sayfaya kadar ücretsiz olması plan ve bütçe komisyonuna havale edildi.
 
Yeni imar planı
 
Orhangazi Belediyesi’nin Haziran ayı meclis toplantısında ayrıca ilçe sınırları içinde İznik gölü nazım imar planı kapsamında muhtelif alanlarda 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı çalışmalarının başlatılıp, iş ve işlemlerin yürütülmesi amacıyla imar ve şehircilik müdürlüğüne yetki verilmesi de haziran meclisinde onaydan geçti. Bu konu imar komisyonunda görüşüldükten sonra uygulamaya sokulacak. Orhangazi Belediyesi halkoyunları ekibinin hizmet damgalı pasaport talebi mecliste onaydan geçerken, Muradiye ve Cihanköy mahallesi sınırları içinde Sanayi alanında kalan yaklaşık 62 hektarlık alanda imar plan çalışması yapılması da oy birliği ile imar komisyonuna havale edildi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.