Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan: Yeniköy mahallesi gelecekte yeni cazibe merkezi olacak
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan: Yeniköy mahallesi gelecekte yeni cazibe merkezi olacak
SİYASET / 7 Haziran 2018
İşte detay...
AK Parti Bursa Milletvekili adayı Zafer Işık ve Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, ilçe başkan vekili Fahrettin Uludağ ve teşkilat mensupları ile birlikte Yeniköy’de iftar sonrasında Mahalle meydanında vatandaşlarla bir araya geldiler. Burada Yeniköylülere bir konuşma yapan Belediye başkanı Neşet Çağlayan, Yeniköy’ün artık yeni bir cazibe merkezi olacağını ifade etti.
 
Alt yapıya mahalle sakinleri karar verecek
 
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan Yeniköy’de söz verdikleri gibi doğalgaz çalışmalarının başladığını belirterek, şu anda doğalgaz kazıları devam ediyor. Ardından mahallenin tüm alt yapı çalışmaları var. Bu çalışmalar ile ilgili kararı mahalle sakinleri verecek. Eğer mahalle sakinleri zeytin hasat döneminde sıkıntı olur derse alt yapı çalışmalarına daha sonra başlayabiliriz. Şu an itibarı ile alt yapının ödeneği de projeleri de hazırlanmış durumda. Kararı mahalle sakinleri verecek dedi.
 
Yeni cazibe merkezi Yeniköy
 
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Yeniköy mahallesinin gelecekte yeni cazibe merkezi olacağını belirterek, Yeniköy Çalılık mevkiinde yeni imar alanı ile bu bölgede 10 binin üzerinde bir konutlaşma yaşanacağını belirterek, içinde ticaret alanları, pazaryeri, cami yeri, sosyal tesis ve park alanlarının yer alacağı yeni imar alanı ve Üniversite binası ile birlikte Yeniköy Orhangazi bölgesinde geleceğin tam anlamı ile bir cazibe merkezi olacağını düşünüyoruz dedi.
 
Neşet Çağlayan mahalle içinde de yeni düzenlemelerin devam edeceğini belirterek, Yeniköy meydandaki belediyeye ait binaların yıkımını yapıp meydan projesini de başlatacağız dedi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.