AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca: Anne güçlü olursa aile de güçlü olur
AK Parti İstanbul Milletvekili Tülay Kaynarca: Anne güçlü olursa aile de güçlü olur
SİYASET / 4 Haziran 2018
İşte detay...
AK Parti İstanbul Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, “Kadın hem birey olarak, hem anne olarak, hem de ailenin bir ferdi olarak güçlü olabilsin diye yasal düzenlemeler yaptık. En önemlisi anayasada kadınlara pozitif ayrımcılık tanıyan bir madde getirdik.”
 
Milletvekili Adayı Tülay Kaynarca, 24 Haziran seçim çalışmaları kapsamında İstanbul Bahçelievler’deydi. Kaynarca, sokak sokak, dükkan dükkan gezerek esnaf ve vatandaşlarla buluştu. 24 Haziran seçimlerinde seçmenden destek istedi. Bahçelievler’de oturan hasta yaşlıları ziyaret eden Kaynarca, ailelerin sorunlarını dinledi. Vatandaşlar tarafından oldukça ilgiyle karşılanan Milletvekili Adayı Kaynarca, ziyaret ettiği aileler ile oldukça samimi bir sohbet gerçekleştirdi. Bahçelievler esnafını da ziyaret eden milletvekili adayı Kaynarca, esnafın sorunlarını dinledi.
 
TÜRKİYE ARTIK ESKİ TÜRKİYE DEĞİL 
 
Gittiği yerlere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın selamını götüren Kaynarca, AK Parti'nin şimdiye kadar yaptığı icraatları anlattı. 24 Haziran seçimlerinden güçlü bir hükümet sistemiyle çıktıkları takdirde daha büyük hizmetlerde bulunacaklarını söyledi.
 
Yapılan yatırımlarla AK Parti’nin yerli ve milli başlığı altında birçok gelişmenin Türkiye’ye sağladığı yararları vatandaşların gördüğünü belirten Kaynarca, “Halkımızın teveccühü çok değerli. AK Parti’ye olan güvenleri çok önemli. İstikrar devam etsin isteniyor. Türkiye büyüdü. Türkiye artık eski Türkiye değil. Çok ciddi yatırımlara imza atmış bir Türkiye var” dedi.
 
KADINA POZİTİF AYRIMCILIK
 
Kaynarca, Kadını Destekleme Derneği üyeleri ile bir araya geldi. AK Parti’nin her zaman kadınların destekçisi olduğunu vurgulayan Kaynarca, kadınlar için yapılan faaliyetleri anlattı.
 
Kaynarca burada yaptığı değerlendirmesinde, “Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın en büyük destekçilerinden biri de hanımefendilerdir. AK Parti hükümetleri döneminde kadın hareketi adına çok değerli çalışmalar yapıldı. Kadın hem birey olarak, hem anne olarak, hem de ailenin bir ferdi olarak güçlü olabilsin diye yasal düzenlemeler yaptık. En önemlisi anayasada kadınlara pozitif ayrımcılık tanıyan bir madde getirdik. Eğer anne güçlü olursa aile de güçlü olur” ifadelerini kullandı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.