clubsoleklamsol
clubsag
clubfamila
İşte CHP Milletvekili aday listesi
İşte CHP Milletvekili aday listesi
SİYASET / 21 Mayıs 2018
İşte CHP'nin 2018 Seçimleri Milletvekili adayları...
CHP, 24 Haziran seçimlerinde milletvekili olmak için yarışacak isimleri açıkladı.
 
Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi toplantılarının ardından açıklanan listede birçok yeni isim dikkat çekiyor.
 
Aday listesinde, Kemal Kılıçdaroğlu İzmir 2. bölge 1.sıradan aday olurken, cezaevinde olan Enis Berberoğlu ise İstanbul 2.bölge 1.sıradan aday gösterildi.
 
CHP’nin 24 Haziran erken seçimlerinde 600 kişilik milletvekili aday listesi belli oldu.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığı'nda toplanan MYK ve PM toplantısının ardından CHP’nin milletvekili adayları belli oldu.
 
İSTANBUL 1’İNCİ BÖLGE ADAYLARI
 
1-Akif Hamzaçebi
 
2- Gamze Akkuş İlgezdi
 
3- Onursal Adıgüzel
 
4-Fethi Açıkel
 
5- Gürsel Tekin
 
6-İlhan Kesici
 
7- Oğuz Kağan Salıcı
 
8-Mahmut Tanal
 
9- İbrahim Kaboğlu
 
10- Sera Kadıgil
 
İSTANBUL İKİNCİ BÖLGE ADAYLARI
 
1-Enis Berberoğlu
 
2-Aykut Erdoğdu
 
3-Tuncay Özkan
 
4-Yunus Emre
 
5-Sezgin Tanrıkulu
 
6-Yüksel Mansur Kılıç
 
7-Gökan Zeybek
 
8-Işık Öğütçü
 
İSTANBUL ÜÇÜNCÜ BÖLGE ADAYLARI
 
1- Erdoğan Toprak
 
2- Engin Altay
 
3- Mehmet Bekaroğlu
 
4- Zeynel Emre
 
5-Sibel Özdemir
 
6- Özgür Karabat
 
7- Turan Erdoğan
 
8- Gülizar Emacan
 
9- Saadet Kontenjanı
 
10- Turan Hançerli
 
11- Ali Çeşmeci
 
ANKARA 1'İNCİ BÖLGE
 
1- Tekin Bingöl
 
2- Levent Gök
 
3- Ali Haydar Hakverdi
 
4- Bülent Kuşoğlu
 
5-Gamze Taşçıer
 
ANKARA 2'NCİ BÖLGE
 
1- Nihat Yeşil
 
2- Yıldırım Kaya
 
3- Semra Dinçer
 
ANKARA 3'ÜNCÜ BÖLGE
 
1- Haluk Koç
 
2- Murat Emir
 
3- Ahmet Ersen Özsoy
 
4- Servet Ünsal
 
İZMİR 1’İNCİ BÖLGE
 
1 - Murat Bakan
 
2 - Selin Sayek Böke
 
3 - Özcan Purçu
 
4 - Kani Beko
 
5 - Mehmet Ali Çelebi
 
6 - Tacettin Bayır
 
7 - Ednan Arslan
 
8 - Sefer İpekli
 
9 - Kazım Umdular
 
10 - Nilay Kökkılınç
 
11 - Ezgi Deniz Urunga
 
12 - Devrim Barış Çelik
 
İZMİR 2’NCİ BÖLGE
 
1- Kemal Kılıçdaroğlu
 
2 - Ünal Çeviköz
 
3 - Kamil Okyay Sındır
 
4 - Atila Sertel
 
5 - Sevda Erdan Kılıç
 
6 - Mahir Polat
 
7 - Bedri Serter
 
8 - İdris Yavuz Yılmaz
 
9 - Ali Engin
 
10 - Salih Özçiftçi
 
11 - Mehmet Birlik
 
12 - Ebru Okay
 
HATAY:
 
1- Servet Mollaoğlu
 
2- Nermin Yıldırım
 
3- Serkan Topal
 
4- Mehmet Fatih Turan
 
KOCAELİ:
 
1- Fatma Kaplan Hürriyet
 
2- Haydar Akar
 
3- Tahsin Tarhan
 
MUĞLA:
 
1- Mürsel Alban
 
2- Suat Özcan
 
3- Burak Erbay
 
4- Süleyman Ayyılmaz
 
TOKAT:
 
1- Kadim Durmaz
 
SİVAS:
 
1- Ulaş Karasu
 
TUNCELİ:
 
1- Polat Şaroğlu
 
2- Mesut Coşkun
 
ARTVİN:
 
1 - Uğur Bayraktutan
 
ZONGULDAK:
 
1- Ünal Demirtaş
 
2- Deniz Yavuzyılmaz
 
3- Umut Başoğlu
 
4- Merve Kır
 
5- Çiğdem Şekerci
 
ANTALYA:
 
-Deniz Baykal
 
-Çetin Osman Budak
 
-Rafet Zeybek
 
-Şengül Yeşildal
 
-Nusret Bayar
 
-Vahap Tuncer
 
ADANA:
 
1- Ayhan Barut
 
2- Orhan Sümer
 
3- Müzeyyen Şevkin
 
4- Burhanettin Bulut
 
5- Oya Tekin
 
MALATYA:
 
1- Veli Ağbaba
 
2- Hulisi Porgalı
 
KONYA:
 
1- Abdüllatif Şener
 
BURDUR
 
1- Mehmet Göker
 
UŞAK İLK ÜÇ
1-İsmet Akın
2-Ali Karaoba
3-Özkan Yalım
 
ESKİŞEHİR İLK ALTI
1-Utku Çakırözer
2-Jale Nur Süllü
3-Nuray Akçasoy
4-Engin Çakmak
5-Sinan Özkar
 
ADANA İLK BEŞ
 
1- Ayhan Barut
2- Orhan Sümer
3- Müzeyyen Şevkin
4- Burhanettin Bulut
5- Oya Tekin
 
BURSA 1. BÖLGE ADAYLARI
 
1- Lale Karabıyık
 
2- Erkan Aydın
 
3-Nurhayat Altaca Kayışoğlu
 
4-Kayıhan Pala
 
5- Özgür Erdursun
 
6- Gürkan Esen
 
7- Zafer Yıldız
 
8- Serken Öztürk
 
9- İbrahim Mart
 
10- Aytaç Şahin
 
BURSA 2'İNCİ BÖLGE
 
1-Orhan Sarıbal
 
2- Yüksel Özkan
 
3- Mustafa Şenyurt
 
4- Erkan Dönmez
 
5- Süleyman Ayyıldız
 
6- Şahin Sevinç
 
7- Meral Altuntaş
 
8- Kemal Atan
 
GAZİANTEP
 
1 - Bayram Yılmaz Kaya
 
2 - Özgür Yılmaz
 
3 - İrfan Kaplan
 
ARDAHAN
 
1-Öztürk Yılmaz
 
BALIKESİR
 
1- Ahmet Akın
 
2- Fikret Şahin
 
3- Ensar Aytekin
 
KARS
 
1-Barlas Uslu
 
KAYSERİ
 
1 - Çetin Arık (Mevcut milletvekili)
 
2 - Saadet Partisi kontenjan
 
3 - Aşkın Genç
 
4 - İbrahim Kaan
 
5 - Mazhar Oğuz Özsoy
 
6 - Gonca Yelda Orhan
 
7 - Recep Bulut
 
8- Metin Kantarcı
 
9 - Kadim Şahin
 
SAKARYA
 
1 - Engin Özkoç
 
2 - Mehmet Selçuk
 
3 - Elif Yar
 
4 - Refik Karakaş
 
5 - Mehmet Bağdat
 
6 - Aytül Uşaklıgül
 
7 - Gözdenur Yıldız
 
MANİSA
 
1- Özgür Özel
 
2- Vehbi Bakırlıoğlu
 
3- Bekir Başevirgen
 
4 - Sabri Temel
 
5- Abdullah Saka
 
6- Hayriye Hacet
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.