Neşet Çağlayan: Yeni pompa istasyonu ile ovamızda binlerce dönümlük tarım alanı da suya kavuşturulmuş olacak
Neşet Çağlayan: Yeni pompa istasyonu ile ovamızda binlerce dönümlük tarım alanı da suya kavuşturulmuş olacak
SİYASET / 10 Mayıs 2018
İşte detay...
Orhangazi Belediyesi’nin sorumluluğunda yer alan Güney Yaka Sulama Projesi kapsamında İznik gölünün güney yakasındaki ovaya cansuyu sağlayacak olan yeni pompa istasyonunda çalışmalar sona geldi. Çeltikçi altından, Örnekköy, Fatih Mahallesi ve Gölyaka’dan başlayıp gölün güney yakasındaki binlerce dönümlük tarım alanını suya kavuşturacak olan pompa istasyonu tamamlanırken, Göl içinde yapılan menderekte ise çalışmalar devam ediyor. Çalışmalar devam ederken, ekipler kısa bir süre içinde çalışmaları tamamlayıp pompa istasyonunu devreye sokacaklarını ifade etti.
 
Neşet Çağlayan çalışmaları inceledi
 
İznik Gölü Çamlık tesisleri bölgesinde yapılan menderek ve çamlığın arkasında yapılan pompa istasyonunu gezen Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, çalışmalar ile ilgili bilgi aldı. Orhangazi Kaymakamı Dr.Yalçın Yılmaz ve beraberindekilerle mendereği ve pompa istasyonunu gezen belediye başkanı Neşet Çağlayan, pompanın Güney Yaka Sulama Projesi kapsamında inşa edildiğini belirterek, bu bölüm tamamlanma aşamasına geldi. Bu bölümü projeye sonradan dahil ettirdik. Yeni pompa istasyonu ile ovamızda binlerce dönümlük tarım alanı da suya kavuşturulmuş olacak dedi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.