İstanbul Suriçi Grubu Derneği Genel Başkanı Nedim Abi, AK Parti’den Aday Adayı oldu
İstanbul Suriçi Grubu Derneği Genel Başkanı Nedim Abi, AK Parti’den Aday Adayı oldu
SİYASET / 5 Mayıs 2018
İşte detay...

TANITICI REKLAM

Bölgesel güç olma yolundaki Dönüşen ve Gelişen Yeni Türkiye’nin oluşumunda katkı sağlamak için tabanda yaptığı Devlet- Millet bütünleşmesi ve kaynaşması çalışmalarını “Türkiye Büyük Millet Meclisi” çatısı altına taşımak amacıyla AK Parti’den İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adayı olan Suriçi Grubu Derneği Genel Başkanı Nedim Abi  “2023 hedefi olan “Yeni Türkiye” misyonu ve vizyonu ile hareket eden hükümetimizin çalışmalarına katkı sağlamak ve sevgi, saygı, birliktelik kültürünü yaygınlaştırmaktır.” Dedi.
AK Parti 27. Dönem İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Nedim Abi açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
 
Tarihimize baktığımızda her dönemde Türk insanı organize ve teşkilatlı bir şekilde yaşama gayreti içerisinde olmuş, bu yaşama şekli Türk İnsanının benliğine sirayet ederek adeta onun karakteri haline gelmiştir. Benliğimize sirayet eden teşkilatlı yaşama bizi güçlü görmek istemeyenler tarafından zaman zaman suni rüzgarlar estirilerek dağıtılmaya çalışılmış, ancak duyarlı ve bilinçli hareket eden dernek ve sivil toplum örgütleri bu suni rüzgar ve oyunların etkisinde kalmayarak örgütlü ve dinamik yapısını koruyarak hükümete gerekli desteği vermeye devam etmiştir.
İstanbul Suriçi Grubu Derneği her hafta düzenli olarak yaptığı sabah kahvaltıları buluşmaları ve her ay bir tane gerçekleştirdiği geniş katılımlı organizasyonlarıyla Devletle-Milletin ileri gelenlerini buluşturarak bilinçli, bilgili, eğitimli bir toplum oluşturma gayreti ve çabası içinde hareket etmiştir. Amaç; 2023 hedefi olan “Yeni Türkiye” misyonu ve vizyonu ile hareket eden hükümetimizin çalışmalarına katkı sağlamak ve sevgi, saygı, birliktelik kültürünü yaygınlaştırmaktır.
 
2002 sonrasında kurulan hükümetin yaptığı cesur ve başarılı çalışmalar yeniden oluşan ekonomik kalkınmayla birlikte Türkiye’nin bölgede her konuda lider ülke olma yolunda ilerlemesini, ülke içinde yapılan yatırım çalışmalarıyla toplumun refah düzeyinin de  yükselmesini sağlamıştır..
 
İşte bu yükselme dış güçler ve kaos ortamından beslenen bazı kesimleri rahatsız etmiş, 17-25 Aralık oyunları ve 15 Temmuz hain darbe girişimi gibi suni gündemlerle Türkiye’nin en büyük siyasi hareketi yıpratılmaya çalışılmıştır.
 
İstanbul Suriçi Grubu Derneği bu süreçte de 1990’lı yıllardan itibaren başlamış olduğu yürüyüş ilke, gaye ve misyonunu hiç bozmadan 17 ocak 2013 tarihinde Sayın Emine ERDOĞAN hanımefendiyi davet etmiş ve 15 Temmuz darbe girişiminin ilk saatlerinden itibaren Suriçi Grubu Derneği olarak tüm üyelerimizi organize ederek, darbeye karşı meydanlara inip “Milli ve Yerli” duruşumuzu ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN beyefendiye olan bağlılığımızı ve dinamik, örgütsel, güçlü Türkiye yapısının varlığını Suriçi’nde gözler önüne sermiştir.
 
Suriçi grubu derneği “Turgut ÖZAL, Necmettin ERBAKAN, Aydın MENDERES, Recep Tayyip ERDOĞAN, Emine ERDOĞAN, Korkut ÖZAL, Hasan Celal GÜZEL, Muhsin YAZICIOĞLU, Hayati YAZICI, Mehmet Ali ŞAHİN, İdris GÜLLÜCE, Mustafa İSEN, Akil İnsanlar Heyeti, Fatma ŞAHİN, Taner YILDIZ,  Serdar ÇAM, Nükhet HOTAR, Güldal AKŞİT, Merve KAVAKÇI İSLAM, Sare DAVUTOĞLU, Numan KURTULMUŞ, Mehmet GÖRMEZ, Hüseyin AYDIN v.b. gibi ülkenin kalkınmasına ülke siyasetine katkı sağlamış yüzlerce Devlet ve Millet sevdalı, Milli ve Manevi değerle bağlı Siyasetçi, ekonomist ve kültür insanlarını kürsümüzde ağırlamış ve Devlet-Millet buluşmasını sağlamıştır.
 
Nedim ABİ 1990’lı yılların başında başlattığı bu toplantılarla dayanışmayı, yardımlaşmayı, ahlaki-kültürel değerleri yaşatmayı ve geliştirmeyi, insanlar arası iletişim kurulmasını, birlik-beraberlik, dayanışma, örf-adet, gelenek- göreneklerimizi yaşatmak ve gelecek nesillere aktarma misyonu ile hareket etmeyi amaçlamıştır.
 
Nedim ABİ;  Fena İtiyatlarla Mücadele Derneği, Fatih Akıncılar Derneği, Milli Selamet Partisi Fatih İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Refah Partisi ve Fazilet Partisi İlçe Yönetim Kurulu Üyelikleri, Mesder Gaziosmanpaşa Şube Başkanlığı gibi görevlerle, gençlik yıllarından itibaren mücadelesine gayret ve çalışmalarına devam etmiştir.
 
Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde düzenlenen “Milli İrade Platformu” toplantılarına ve Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki davetlere çağrılarak mücadeleye olan sadakat ve bağlılığını göstermiştir.
 
Nedim ABİ’nin, çıktığı ve yürüdüğü bu yoldaki tek amacı; Bölgesel güç olma yolundaki Dönüşen ve Gelişen Yeni Türkiye’nin oluşumunda katkı sağlamak için tabanda yaptığı Devlet- Millet bütünleşmesi ve kaynaşması çalışmalarını “Türkiye Büyük Millet Meclisi” çatısı altına taşımaktır.
 
AK Parti 27. Dönem İstanbul 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Nedim Abi kimdir?
 
Kırım Bahçesaray’ın Kiracı köyünden 93 Harbi sonrası Fatih/Şehremini semtine göç etmiş bir ailenin ferdi olan  Şükrü Bey ve İnayet Hanım’ın Halim, Selim, Kerim, Nedim ve Ahmet isimlerindeki beş çocuğunun, dördüncüsü olarak 1963 yılında babasının doğduğu, büyüdüğü Şehremini semtinde dünyaya geldi. Halen doğmuş olduğu mahalle olan Şehremini/Mevlanakapı’da ikamet etmektedir. 1987 yıllında Nevin Hanımefendiyle evliliğini yapmış. Bu evlilikten 3 erkek çocuk ve 3 erkek torun sahibidir. Ayrıca 1978 yılından bu yana milli ve manevi değerlere sahip sivil ve siyasi toplum kuruluşlarında aktif görevlerde bulundu. Halen İstanbul Suriçi Grubu Derneği Başkanlığı’nı sürdürmekte ve Milli İrade Platformu üyesidir. Ticari hayatı ise Gıda, inşaat ve hayvancılık sektörlerinde faaliyet göstermektedir.
TANITICI REKLAM
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.