Abdurrahman Ada, AK Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu
Abdurrahman Ada, AK Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu
SİYASET / 28 Nisan 2018
İşte detay...

TANITICI REKLAM

Abdurrahman Ada, Giresun İl'inin Görele İlçesi’nde 1977 yılında dünyaya geldi.
 
İlk ve Orta öğrenim tahsilini Görele Ticaret Meslek Lisesi’nde; yüksek tahsilini K.T.Ü Giresun Eğitim Fakültesinde tamamladı.
 
2001 Yılında, ulvi bir meslek olan Öğretmenlik mesleğine Müdür olarak başladı. 4 Yıl bu vazifeyi sürdürdükten sonra, 2005 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa Aydın Uçkan İ.Öğretim Okulu’nda öğretmen olarak başladı. 2007 Yılında Esenler Engin Can Güre İ.Ö.Okulunda Müdür Yardımcılığına başladı.
 
2008 Yılı sonlarına doğru Sultangazi İlçesine Kurucu Halk Eğitim Merkezi Müdürü olarak atandı. 2009 Yılı ortalarında Orhangazi İlköğretim Okuluna Müdür Yardımcısı ve 2009 yılı sonlarına doğru da aynı okula Müdür oldu ve iki buçuk yıl Orhangazi İlköğretim Okulunda Müdür olarak çalıştı.
2012 Yılında Esenyurt Belediyesinde Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak göreve başladı.
 
Abdurrahman Ada, Esenyurt Giresunlular Derneği ve Gör-Fed Federasyonu (Görele Dernekleri Federasyonu) Başkanlığı’nı da yürütmektedir.
 
1 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul / Esenyurt Belediyesi Başkan Yardımcısı oldu ve hâlen bu görevi devam ettirmektedir.
 
Evli ve 2 çocuk babası olan Abdurrahman Ada, üç tane üniversite mezunu olup iyi düzeyde İngilizce okuyor ve orta düzey İngilizce konuşuyor.
 
Milletvekili A.ADAYLIĞI AÇIKLAMASI;
 
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ifade ettiği “Siyaset risk alma işidir, risk almayanlar başarılı olamazlar” sözlerinden hareketle, 24 Haziran 2018 Genel Seçimlerinde Aziz Milletimizin İstanbul Milletvekili olarak; Halkımızı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde onur, şeref ve liyakat ile temsil etmek üzere Adalet ve Kalkınma Partisi’ne aday adaylığı Başvurumu yapmış bulunmaktayım.
 
24 Haziran Genel Seçimlerinin vatanımıza, milletimize ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.
 
Dua ve destek bekliyorum. 
 
 
 
TANITICI REKLAM
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.