NAME HABER Yazarı, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman'dan "Güneş motel olayının 2018 versiyonu" başlıklı yeni yazı
NAME HABER Yazarı, AK Parti Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman'dan
SİYASET / 24 Nisan 2018
İşte yazının tamamı...

İşte NAME HABER ( www.namehaber.com ) Köşe Yazarı, AK Parti Kocaeli Milletvekili, TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Cemil Yaman'ın "Güneş motel olayının 2018 versiyonu" başlıklı yeni yazısı: 

Memleketimiz üzerine kurulan kirli tezgahları bozmak üzere, Aziz milletimizin, mazlumların ve yalın ayaklıların umudu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan erken seçim kararı almış bulunmaktadır.
 
Seçimin erken bir tarihte olması, gerek içeride gerekse dışarıdaki belirsizliklerin aşılmasına vesile olacak ve ekonominin aylarca seçim atmosferine hapsedilmesinin önüne geçecektir.
 
Bu seçimle birlikte, eski sistemin sorunları çözülecek, hainlerle, onların işbirlikçileriyle ve küresel zalimlerle daha güçlü bir şekilde mücadele etmenin kapıları açılacaktır biiznillah.
 
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan karşısında girdiği 12 seçim de hezimete uğrayan CHP, 24 Haziran seçimlerine hazırlık sürecinde her türlü yolu denemekte ve hem milletin iradesini ihanet etmekte hem de kendi milletvekillerini siyasi hırsları uğruna kurban etmektedir. Seçim stratejisi olarak CHP'nin İP'e 15 Milletvekili vermesi, demokratik bir seçim sürecinde akıllıca bir manevra gibi lanse edilmekle birlikte esasen tersine bir amaca hizmet etmektedir. Seçimde bir adım öne geçebilmek için kendi seçmeninin iradesini yok sayan CHP, parti programları kendisine oldukça uzak bir partiyi destekleyerek, CHP seçmeninin iradesiyle seçilen 15 vekilini zorla İP’e transfer etmiştir. Bu tuhaf manevra, siyasette yozlaşmanın somut bir örneğidir. Yaklaşık17 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde yürüdüğümüz yolda biz bu tür yozlaşmalara asla müsaade etmedik, etmeyeceğiz de. Aziz milletimizin, Gönül coğrafyamızın, Yeryüzü mazlumlarının, yalın ayaklıların ve Ümmetin umudu Recep Tayyip Erdoğan’ın makroekonomik plandaki hedeflerini baltalamak için yapılan uluslararası ilişkiler düzeyindeki pazarlıkların bir göstergesi olan bu hamleler de sonuçsuz kalacak ve bu adım Türkiye demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçecektir.
 
Öte yandan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 23 Haziran 2016’da Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Veyis Ateş’in programında kendisinin bugün içinde olduğu durumu kendi ağzıyla şu şekilde açıklamıştır (İçerik CHP’nin kendi sitesinden alınmıştır):
 
“Şimdi seçimlerden hemen sonra anayasa değişiklikleri konusunda acaba diğer partilerden milletvekili transfer edebilir miyiz arayışına girildi. Bu çerçevede devletin bazı duyarlı kurumları milletvekillerinin dosyalarını tek tek masaya yatırdılar. Acaba kimin ne açığını bulabiliriz ve kişiyi nasıl bir şekliyle transfer yolunu yaratabiliriz. Böyle bir arayışa girdiler. Şu ana kadar o konuda bir başarı elde edilemedi. Ama şöyle bir duyumda alıyoruz onu da rahatlıkla ifade edeyim. Özellikle MHP içindeki bu çalkantılardan 15 - 16 milletvekilinin AKP’ye transfer edileceği şeklinde bir duyumda var. Ve bu duyum sadece benim duyumum değil, bu pek çok çevrede yaygın olarak da konuşuluyor. Böyle bir karakterde, yani bu karakterde milletvekili çıkar mı inanmak istemiyorum. Kendi partisine ihanet eden, kendi seçmenine ihanet eden karakterde bir milletvekili grubunun hele bu boyutta çıkacağını şahsen düşünmüyorum.”
Meral Akşener ise “11 Mart'ta Kayseri'de "Biz şartlı, şurtlu, insanlarla el sıkışıp, sırf aday olabilmek için grup kurmak gibi bir abidik, gubidik işimiz olmayacak. 100 bin imza ile çıkacağız yola.” ifadelerini kullanmıştı.
 
Bu ittifak bal gibi de abidik gubidik bir ittifaktır. 
 
Biz, bu hak yolda yürüdükçe Rabbimin ihsanlarının ve milletimizin desteğinin bizimle olacağına yürekten inanıyoruz.
 
Söz milletin, takdir Mevla’mındır. Mevla görelim neyler, neylerse güzel eyler...
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.