hilmisol
hilmisag
hilmiust
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak: FETÖ’cü hainler en ağır cezayı aldı
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak: FETÖ’cü hainler en ağır cezayı aldı
SİYASET / 17 Nisan 2018
AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, FETÖ'nün İstanbul'daki ana darbe davasına ilişkin, "Darbeciler en ağır cezayı aldı. Bir daha kimse böyle bir teşebbüste bulunamayacak" dedi.
İl Başkanı Şenocak, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesince İstanbul Bölge Adliye Mahkemesinde yapılan duruşma öncesi yaptığı açıklamada, adalete ve hakimlere güvendiklerini belirterek, şunları kaydetti:
"Bugüne kadar ülkenin bekasıyla oynayanlara öyle bir ceza verilmeli ki ibreti alem olması bakımından, bir daha öyle bir kalkışma olmasın. FETÖ bu ülkenin bekasına, bu ülkenin yükselmesine karşı hamlelerde bulundu. Bu hainler TBMM'yi bombaladı. Çoluk çocuk gözetmeden bombalar yağdırdılar."
HAK ETTİKLERİNİ BULDULAR
 
İl Başkanı Şenocak, daha sonra bizzat takip ettiği duruşma çıkışında basın mensuplarına yaptığı açıklamada da, hainlerin hak ettikleri cezaya çarptırıldıklarını söyledi. Şenocak, "Bugün burada bir nebze olsun şehit yakınlarımızın, gazilerimizin gönlü rahatladı. Adalet anlamında en yüksek cezayı aldılar. Hainlerden 13 tanesi ağırlaştırılmış müebbet aldı. Bu vatan hainleri yaptıklarının bedelini ödemeye devam edecekler. Bugün darbeye kalkışanlar, hainlik yapanların bir daha buna cesaret edememesi lazım. Çünkü biz huzurlu bir şekilde yaşayacağımız ülkeye buradaki bütün vatandaşlarımızın birlik ve beraberlik duygusuyla sahip çıkıyoruz. Türk milletinin daha da güçlenmesi açısından bugüne kadar nasıl birliktelik gösterdiysek, Kurtuluş Savaşı'nda, Çanakkale Savaşı'nda nasıl birlik, beraberlik içerisinde olduysak aynı şekilde bu vatanın bekası için, savunması için bugüne kadar nasıl bedel ödediysek Allah'ın izniyle yarın da aynı şekilde bedel öderiz" dedi.
BİZİM BAŞKA VATANIMIZ YOKTUR
 
Şenocak, “15 Temmuz’da Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile milli iradeye sahip çıkmak adına sokaklara çıkan, kendisini tankların, kurşunların önüne atan bütün kardeşlerimden Allah razı olsun. Eğer o gün sokaklara çıkmamış olsaydık bugün bambaşka bir Türkiye olurdu. O gün her bir kardeşim şehit olmak için sokaklara çıktı. Tabi o ruha sahip olamayıp bir yerlere kaçanları, saklananları da biliyoruz. Onun için onlar hiçbir yere gelemiyorlar. Bu millet, Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliğinde bu vatana sahip çıktı, bugünden sonra da sahip çıkmaya devam edecek. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu davaların takipçisi olacağız. Bizim başka vatanımız yoktur. Çanakkale ruhuyla vatanımızı korumaya devam edeceğiz. Bunun için durmak yok, yola devam diyoruz. Ben bu vesile ile bir kez daha 15 Temmuz şehitlerimizi ve bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlık ve bereketli ömürler diliyorum” şeklinde konuştu.
Duruşmayı AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ile birlikte İlçe Başkanları, Belediye Başkanları, Yürütme ve Yönetim Kurulu üyeleri, şehit yakınları ve gaziler, STK temsilcileri ve çok sayıda teşkilat mensubu ile vatandaş izledi.

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.