hilmisol
hilmisag
hilmiust
İşte Tekirdağ Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi, NAME HABER Yazarımız Mustafa Yel'in Miraç Kandili nedeniyle yayımladığı mesaj
İşte Tekirdağ Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi, NAME HABER Yazarımız Mustafa Yel'in Miraç Kandili nedeniyle yayımladığı mesaj
SİYASET / 13 Nisan 2018
İşte detay...

İşte NAME HABER ( www.namehaber.com ) Köşe Yazarı, AK Parti MKYK Üyesi, Tekirdağ Milletvekili, TBMM İç İşleri Komisyonu Üyesi Mustafa Yel'in polis günü nedeniyle yayımladığı mesaj:

“Miraç; Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimize, Mekke döneminde bir gece, Yüce Yaratan’ın sonsuz kudretinin eserlerini temaşa etmesi için önce Mescid-i Aksa’ya, oradan da semaya yaptırılan hikmet yüklü yolculuktur. Kâinatın yüce yaratıcısının daveti üzerine gerçekleşen mucizevî buluşmadır.

 
Miraç bir arınma ve Allah’a yükseliştir. İnsanın erdem yolculuğu, beşerilikten insaniliğe yükseliş hikâyesidir. Sadece Mescid-i Haram, Mescid-i Aksa ve varlığın düzeylerinde, hakikat göğünün katmanlarında değil, insanlığın Allah’a ulaşan yolunun duraklarında da gerçekleşmiş kutlu bir yolculuktur.
 
Miraç; kendi semamıza, yani kalbimize ve iç dünyamıza bir yolculuk yapmamıza, arınmamıza, âlem-i İslam’ın ve bütün insanlığın yüksek değerlerle yücelmesine, barış, huzur ve mutluluğuna, aramızdaki gönül bağlarını, muhabbeti, kardeşliğimizi, güçlendirmesine vesile olması dileklerimle tüm İslam âleminin, aziz Milletimizin ve Tekirdağlı hemşerilerimin Miraç kandilini tebrik ediyor; selam ve saygılar sunuyorum.”
 
Tekirdağ Milletvekili
AK Parti MKYK Üyesi
TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi
NAME HABER Köşe Yazarı

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.