AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya: 50 Artı 1’i Türkiye’de belediyelerle birlikte yakalamamız gerekiyor
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya: 50 Artı 1’i Türkiye’de belediyelerle birlikte yakalamamız gerekiyor
SİYASET / 7 Nisan 2018
Erol Kaya, Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığınca, Antalya'nın Manavgat ilçesindeki otelde düzenlenen "AK Belediyeler 2019 Yolunda" konulu "Yerel Yönetimler Akdeniz Bölge Toplantısı"nda programında konuştu.
Kaya, 7 bölgede toplantı yaptıklarını, son değerlendirme toplantısını yapmak için Antalya'da bir araya geldiklerini söyledi.
 
Antalya'nın AK Parti belediyeciliği için örnek ve önder bir şehir olduğuna dikkati çeken Kaya, turizm denince ilk akla Antalya'nın geldiğini, kayağı, deniziyle özel bir şehir olduğunu dile getirdi.
 
Artık 2019'da Türkiye'nin bin 398 belediyesi için imtihanın bittiğini, karne dönemi olduğunu aktaran Kaya, 884 AK Partili belediye başkanının tamamının başarısının 8 sütuna manşet şekilde 2019'da  gerçekleşeceğine inandığını bildirdi.
 
Türkiye'de mukayese yapıldığında AK Partili belediye başkanlarının diğer CHP'li ve muhalefet partisinin belediyelerine göre üstün başarı ortaya koyduğunu anlatan Kaya,  başarı çıtasını biraz daha yukarıya çekmek zorunda olduklarını vurguladı.
 
Türkiye'de 2019 seçimlerinde 50 artı 1'i alabilmek için belediyeleri almak zorunda olduklarına değinen Kaya, "Bunun için bize ait olan çıtayı bir tık daha yukarıya çıkarmak zorundayız. Son yol hazırlıklarını, sahayı toparlamamız gereken bir süreçteyiz." ifadesini kullandı.
 
Türkiye'nin sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, ekonomide ayağa kalktığına, yeniden dirildiğine dikkati çeken Kaya, FETÖ'nün darbe girişimi, 7-25 Aralık, Gezi Parkı gibi Türkiye'nin son beş yılda, 100 yılda yaşadığı bütün sıkıntıların hepsini yaşadığını dile getirdi. 
 
"Türkiye'nin yaşadıkları son beş yıldır bu ülkede sadece FETÖ'cülerin değil, aynı zamanda onun iş birlikçisi olan CHP'lilerin dış güçlerle beraber bir ihanetin hikayesidir." diyen Kaya, şöyle konuştu:
 
"2019'a giderken ilk seçime biz gireceğiz. Artık bir yıldan az süre kaldı. Son toparlamamızı yapalım. Bizim belediyelerimiz bütçe performansları, yatırım ve personel harcamalarına baktığımızda diğer belediyelerden başarılıyız. Bu bize yetmiyor. Çıtayı yukarıya çıkarmak zorundayız. 50 artı 1'i Türkiye'de belediyelerle birlikte yakalamamız gerekiyor. Bunu yakalamanın yolu bir, iri ve diri olacağız, daha çok çalışmaya, koşmaya hizmet üretmeye, bundan çok daha önemlisi gönüllere girmeye ihtiyacımız var. Meclis üyeleri, belediye başkanları, personelimiz, milletvekillerimiz ve teşkilat olarak bir olacağız, iri ve diri olacağız, daha çok çalışmaya, koşmaya hizmet üretmeye ihtiyacımız var."
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.