hilmisol
hilmisag
hilmiust
İşte Tekirdağ Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi, NAME HABER Yazarımız Mustafa Yel'in Avukatlar Günü mesajı
İşte Tekirdağ Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi, NAME HABER Yazarımız Mustafa Yel'in Avukatlar Günü mesajı
SİYASET / 5 Nisan 2018
İşte detay...
İşte NAME HABER ( www.namehaber.com ) Köşe Yazarımız, AK Parti MKYK Üyesi, Tekirdağ Milletvekili, TBMM İç İşleri Komisyonu Üyesi Mustafa Yel'den Avukatlar Günü mesajı...
 
Yargı içindeki önemli unsurlardan biri olan savunma hakkının uygulayıcısı, çağdaş hukuk sisteminin ayrılmaz öğesi olan avukatlık müessesesi ile Hukuku devleti kavramı birbirlerine sıkı sıkıya bağlı olup, demokrasinin yaşamasında ve gelişmesinde avukatlık önemli bir konuma sahiptir.
 
Bireyleri hakları konusunda bilgilendiren, yönlendiren, haklarının korunmasında ve kullanılmasında onlara yardımcı olan savunma makamının temsilcisi avukatlar, meslek etiğine ve kanunlara bağlı olarak toplumsal ilişkilerde karşılaşılan sorunların giderilmesi ile adalet ve hakkaniyetin sağlanması hususunda yürüttükleri görev ve sorumluluk toplumumuzca takdir edilmektedir.
 
Bu duygularla, kamu vicdanının ve adaletin yerine getirilmesinde önemli bir görev üstlenen Tekirdağ’ımızda ve güzel ülkemizin her bir köşesindeki tüm avukatlarımızın “5 Nisan Avukatlar Günü’nü” kutlar çalışmalarınızda başarılar dilerim.
 
Tekirdağ Milletvekili
AK Parti MKYK Üyesi
İçişleri Komisyonu Üyesi
NAME HABER Köşe Yazarı

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.