Neşet Çağlayan'dan Kadınlar Günü mesajı
Neşet Çağlayan'dan Kadınlar Günü mesajı
SİYASET / 8 Mart 2018
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nle ilgili yayınladığı mesajda, sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden kadınların, huzurlu ve sağlıklı bir toplumun temel taşları olduğunu belirtti.
Hayatın her dönemine etki eden kadınların, toplumun çeşitli alanlarında kendine bir rol edinmiş ve toplumun şekillenmesinde tüm gücüyle varlıklarını hissettirdiklerini belirten Başkan Çağlayan, "Kurtuluş Savaşımızda cephe gerisinde ve cephede aldıkları tarihi sorumlukları yerine getiren kadınlarımız, siyasette, sanatta, bilimde, hukukta kısacası hayatın her alanında etkin olmuşlar ve kazandıkları başarılarla da gurur kaynaklarımız olmuşlardır.
 
Ülkemizde kadına ayrı bir değer verilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir çok Avrupa ülkesinden önce kadınlara başta seçme ve seçilme hakkı olmak üzere bir çok sosyal hak tanıması, kadınların toplumumuz da önemli bir yeri olduğunu göstermektedir. Kadın; sevgidir, şefkattir, emektir. Kısacası kadın, bizi biz yapan toplumumuzun temel taşıdır" dedi. 
 
LAYIK HİZMETLER ÜRETMEYE ÇALIŞIYORUZ
 
Orhangazi Belediyesi olarak sadece söz ile değil gerçekleştirdikleri projeler ile kadınlara değer vermenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydeden Başkan Çağlayan, şöyle devam etti: Dinimiz, Kur'an'ı Kerim ve Resulullah (sav)’in itreti sayesinde kadınlara hak ettikleri konumu sunmuş ve şartları öylesine hazırlamıştır ki kadınlar İslami ve insani şan ve konumunu korumak ve onlara sunulan yetenekleri kullanmak suretiyle tüm alanlarda aktif rol ifa edebilsin. Bu bilinçle bizlerde kadınlarımıza verdiğimiz önemi hizmetlerimize yansıtmak adına son dönemde önemli adımlar atmış bulunmaktayız. İlçemizde kadınlara özel olarak düzenlenen Hanımlar Lokali, bayanların sosyal yaşama katılmasında birarada vakit geçirmesinde önemli rol oynamıştır. Ayrıca, evde bakım, evde temizlik ve sıcak yemek hizmetlerimizde kadınların hayatlarını önemli ölçüde kolaylaştırmıştır.
 
Bu duygu ve düşüncelerle; yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren, üreten, eğiten, yetiştiren ve özverinin timsali olan başta şehit ve gazi annelerimiz ile eşleri olmak üzere dünyayı sevgi ile dolduran tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.