AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan: O gün sessiz kalmadığımız soykırıma bugün de sessiz kalmıyoruz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan: O gün sessiz kalmadığımız soykırıma bugün de sessiz kalmıyoruz
SİYASET / 26 Şubat 2018
Dr.Ravza Kavakcı Kan, Hocalı Katliamı'nın 26.yılı dolayısıyla yazılı açıklama yaptı.
Dr.Ravza Kavakcı Kan, ırkı, dini ve dili ne olursa olsun insanın en doğal hakkı olan yaşama hakkının çeyrek asır önce Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında, Ermenistan’a bağlı kuvvetler tarafından Azeri vatandaşların elinden vahşi bir şekilde alındığını hatırlattı.
 
İnsan hakları savunucusu Batılı ve diğer ülkelerin bu katliama sessiz kaldığını belirten Kavakcı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
"İnsanlık onurunun ayaklar altına alındığı Hocalı katliamında resmi kayıtlara göre 83’ü çocuk, 106’sı kadın, 70’i yaşlı olmak üzere 613 sivil katledilmiş, 487 kişi ağır yaralanmış, 150 kişiden ise hiç haber alınamamıştır. 
 
Dünya mazlumlarının umudu olarak barış ve huzur adına böyle acıların tekrarlanmaması maksadıyla üzerimize düşen tarihi sorumluluğu hakkıyla yerine getirebilmek için durmadan çalışıyoruz. O gün sessiz kalmadığımız soykırıma bugün de sessiz kalmıyor, soykırımın 26. seneidevriyesinde ‘Hocalı Katliamı’ şehitlerini rahmetle yad ediyor, ‘iki devlet, bir millet’ olduğumuz Azerbaycanlı kardeşlerimizin acısını yürekten paylaşıyoruz."
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.