hilmisol
hilmisag
hilmiust
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya: Biz bir başka ülkenin toprakları için değil terörle mücadele etmek için oradayız
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya: Biz bir başka ülkenin toprakları için değil terörle mücadele etmek için oradayız
SİYASET / 24 Şubat 2018
Erol Kaya, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulundu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nın bazı çevreleri rahatsız ettiğini söyledi. 
 
Türkiye'nin terörle mücadele konusunda devlet ve millet olarak kenetlendiğini vurgulayan Kaya, Türk devletinin askeri ve milleti ile terörle mücadeleyi hem sınırları içinde hem de dışında sürdürdüğüne işaret etti.
 
Gerek NATO, gerek Avrupa Birliği, gerekse stratejik ortak ABD'nin tutum ve davranışlarının kendilerini üzdüğünü dile getiren Kaya, teröre hep birlikte güçlü bir tavır koyması gereken NATO'dan da el birliği göremediklerine dikkati çekti.
 
Türkiye'deki ana muhalefet partisi de dahil olmak üzere Avrupa ve ABD'den "Afrin'de ne arıyorsunuz?" sorusuyla karşılaştıklarını aktaran Kaya, şunları kaydetti:
 
"Biz bir başka ülkenin toprakları için değil terörle mücadele etmek için oradayız. PYD, PKK, DEAŞ ve DHKP-C gibi ne kadar terör örgütü varsa bunlarla mücadele etmek insanlık onurunun gereğidir. Türkiye bunu yapmaktadır. Ümit ediyorum ki Avrupalı ve Amerikalı dostlarımız da bunun en kısa zamanda farkında olur. Terörü terörle yok etmek yerine teröre karşı el birliği ile hep birlikte mücadele etmenin gereğini yapmamız gerekiyor."
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.