Dr.Selim Temurci: Herşey Türkiye’nin bekası için
Dr.Selim Temurci: Herşey Türkiye’nin bekası için
SİYASET / 22 Ocak 2018
İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "Herşey Türkiye’nin bekası için" başlıklı "Haftalık Gündem" yazısı...
Batı emperyalizminin ezeli hedeflerinden biridir; bölgemizde kendi güdümlerinde davranacak yapay, etnik temelli bir terör devleti kurmak.
 
Bu sevdalarının kendilerince gerekçeleri çoktur.
 
Öncelikle bölgeye askeri stratejik açıdan daha çok hakim olacaklarını düşünürler.
 
Bunun dışında en önemli amaçlarından biri de Türkiye-İran-Suriye ve Irak gibi önemli bölge ülkeleri için esaslı bir iç çatışma malzemesi üretip bunun üzerinden İsrail’in güvenliğini daha iyi sağlamak ve yayılmacı politikalarına daha elverişli bir zemin hazırlamaktır.
 
Barzani referandumuyla farklı boyutta bir adım atmaya çalıştılar ama bu girişim-başta Türkiye ve Irak olmak üzere- bölge ülkelerinin kararlı duruşuyla akamete uğradı.
 
Bugün PKK eksenli bir sınır gücü oluşturma girişimleri de boşa çıkarılan mezkur referandumun bir başka boyuta taşınmak istenmesinden ibarettir.
 
Bu arayışların PKK eksenli yapılmak istenmesi bir tesadüf değildir.
 
Çünkü Batı Kürt nüfusun kahir ekseriyetinin İslam’a ve değerlerine bağlılığını bilmektedir.
 
PKK gibi Marksist-seküler bir örgütü partner seçmelerinin asıl nedeni, bu yapı marifetiyle ve etnik asabiyetleri de kaşıyarak Kürt kardeşlerimizin yaşadığı bölgeleri İslamsızlaştırmak ve kurulacak sözde devletin batıya uydu olmasını daha sağlam bir zemine dayandırmak içindir.
 
Türkiye bu oyunu bozmak için Afrin operasyonuna karar vermiştir.
 
Bu Türkiye için beka sorunudur.
 
Konu sadece Türkiye de değildir, amaçlanan çabalar Türkiye ile birlikte Irak, Suriye ve İran’ı da bölüp parçalamayı öngörmektedir.
 
Türkiye’nin kararlı tutumu karşısında ABD’nin yaptığı panik ve çelişki dolu açıklamaları izliyoruz.
 
Ne olursa olsun; Türkiye bu oyunları bir kere daha bozacak, emperyalistlerin ellerine tutuşturdukları silahlara güvenerek kendi toprak bütünlüğüne yönelmiş bu aşağılık tehditleri bertaraf edecektir. Terör destekçileri tarafından Suriye’de yürütülen sinsi senaryo karşısında, Afrin’de harekat yürüten Mehmetçiğimizin muvaffak olacağına inancımız tamdır. Ülke güvenliğimiz için son derece önemli olan bu operasyonda Allah, vatan evlatlarımızın yar ve yardımcısı olsun.
 
AMERİKANCI SOLCULAR
 
Başta CHP olmak üzere, teoride solcu ve sosyal demokrat geçinenlerin, ABD’nin kirli politikalarına karşı sergiledikleri suskunluk son derece manidardır.
 
Bir zamanlar 6. Filoyu protesto etmekle öğünenler, Türkiye’nin emperyalist bir kuşatma altına alınmasını görmezden gelip hala bütün zamanlarını Erdoğan’ı suçlamakla geçiriyorlar.
 
Ne ABD’ye, ne AB’nin PKK destekçisi ülkelerine söyledikleri tek ciddi cümle yok.
 
Onlara göre, Erdoğan başarısız olsun, Erdoğan yıpransın da nasıl olursa olsun.
 
Erdoğan’a kim karşıysa onun yanında saf tutmak, malum solcuları Amerikancı da yaptı sonunda.
 
Gezi provokasyonunda Che Guevera tişörtleriyle poz verenler, çapulcu olmakla övünenler şimdilerde “Bizim Afrin’de ne işimiz var? Bu batağa niye giriyoruz” türü laflarla ekranlarda veya gazete köşelerinde bir şeyler geveleyip duruyorlar.
 
Kılıçdaroğlu da “Afrin’e girmek El Bab’a girmeye benzemez” diyor.
 
İyi de, siz El Bab’a girilmesine de karşı çıkmıştınız!
 
İki ağaç kesiliyor diye ortalığı velveleye veren CHP ve hempası solcular! FETÖ’cüleri kurtarmak için yüzlerce kilometre yol yürüyen solcular!
 
ABD ülkenizi parçalamak isteyen PKK teröristlerine binlerce tır silah sevk ediyor, niye bir yürüyüş yapmıyorsunuz, niye “emperyalizmi protesto mitingi” yapmıyorsunuz, niye “Yanki go home” demiyorsunuz?
 
Belli ki, her şeyiniz gibi solculuğunuz da yalan.
 
Ne sömürü, ne emperyalizm; belli ki sizin bu hayatta samimi olarak karşı çıktığınız bir tek şey var: Bu milleti millet yapan değerler.
 
Gerisi hikaye!
 
KILIÇDAROĞLU CHP’SİNE YAKIŞTI!
 
CHP, İstanbul’a İl Başkanı olarak tartışmalı bir ismi getirdi.
 
Sözde Ermeni soykırımını tanıyor. HDP tezlerini savunuyor. Ağzı alabildiğine bozuk. Siyasetin gerektirdiği asgari terbiyeden bile uzak.
 
Skandallarla dolu kirli Cemaziyelevveli önüne konup da kaçacak bir yer bulamayınca bazı sözlerinden dolayı yarım ağızla özür diledi.
 
Bazı terbiyesizlikler kuru bir özürle geçiştirilemez, siyaseten bedeli neyse o da ödenir. Hem o sözleri söyleyip hem siyasetçi olamazsınız.
 
Ama itiraf edeyim, mevcut CHP’nin böyle bir İl Başkanı seçmesine gene de şaşırmadım.
 
Pensilvanya mamülü bir kaset kumpasıyla işbaşına gelmiş... Pensilvanya’nın siyasi sözcülüğünü üstlenmiş... Pensilvanya’nın eline tutuşturduğu illegal tapeler ve sahte fotokopileri gündem yapmaktan öte siyaseti olmayan... Türkiye’yi sürekli emperyalistlere jurnalleyen... Hendek kazanlara arkadaşımız diyen, PYD’ye terörist diyemeyen... FETÖ için yürüyüş yapan... 15 Temmuz ihanet girişimini saklandığı yerden izleyen Kılıçdaroğlu’nun CHP’sine...
 
Bu İl Başkanı yakıştı doğrusu!
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.