Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan medya mensupları ile buluştu
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan medya mensupları ile buluştu
SİYASET / 10 Ocak 2018
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, medya mensupları ile buluşmasında yeni yılda hayata geçirilecek projeler ile ilgili de bilgi aktardı.
Konuşmasına gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayarak başlayan Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Gazeteciliğin önemli bir meslek olduğunu belirterek, toplumun bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesinde son derece önem arzediyor. İlçemizde medya yapılanması son derece güçlü. Bursa bölgesinde çok farklı bir yerde. Güçlü basını ile birlikte diğer kurumlar da kendilerini geliştirme konusunda buna göre yol haritası çiziyorlar.
BİR ÇOK PROJE HAYATA GEÇİRİLECEK
 
Başkan Neşet Çağlayan, Orhangazi her gün farklı noktalara taşınan bir ilçe. Eksiklikler ve ihtiyaçlar fazla olunca harcayacağımız mesai de fazla oluyor. Geçmişte yoğun ve hummalı bir çalışma yürüttük. Bir çok sıkıntı giderildi. Bir yandan seçim beyannamemizde vadettiğimiz şeylerin hayata geçirilmesi, bir yandan da zaman içinde tespit ettiğimiz eksikliklerin giderildiği bir dönem oldu dedi. Çağlayan, 2018 yılında ilçe belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Kamu yatırımları ile ilgili neler yapılacak ona bakacağız. 92 milyonluk bir bütçe ile 2018 yılına başladık. Alt yapının bitirilmiş olması, bundan sonra üst yapının yapılacak olması nedeniyle bütçenin büyük bir payı yatırımlara harcanacak. Kızılay binası, ORGÖÇ ve Hürspor’un kullanacağı bir lokal, TOKİ üstünde 100 dönümlük bir alanda Panayır Mesire alanının inşası söz konusu olacak. 250 m2’lik bir kapalı alan ile mesire alanı ile yeni hastanenin yanında da bir mesire alanı çalışması olacak. Gürle Dağında Yamaç Paraşütü tesisleri inşa edilecek. Yap İşlet Devret Modeli ile İznik Gölü sahilinde Aqua Park inşa edilecek. Keramet Ilıcası ile ilgili farklı bir proje çalışmamız olacak. Zeytin İşleme Merkezini Büyükşehir yapacaktı. Ancak o arsanın yeniden Orhangazi Belediyesi’ne devri ile birlikte oraya Turşuyu da ilave etmek suretiyle hem zeytin hem turşu gıda işleme merkezi olacak. 2018 yılında geçtiğimiz yıl başlattığımız Yağlı Güreşler için İznik Gölü kıyısında Er meydanı projesini de hayata geçireceğiz. Bu projemizde er meydanı dört tarafı tribünlerle çevrili bir alan yapacağız. Adliye Binası inşaatı sürüyor, yanındaki şelale park çalışmalarımızı da başlatmış olacağız. Alis Park çalışması devam ediyor. Kalan bölümlerde yeni bir park çalışması yapılmış olacak. Kanal Orhangazi projesi yürüyor. Bu çalışma bittikten sonra kalan kısımların düzenlemesini yapmış olacağız. Narlıca’da Göl kıyısında mesire alanı, mahalle içinde bir park çalışması hem de halı saha çalışması yapılmış olacak. Tekke Cami arkasında bir park ve taziye evi projemiz var. Hürriyet Mahallesi’nde kapalı spor salonunun yanında bulunan seyyar satıcılar için tek tip satış yerleri yapacağımız temiz bir ortamda çalışma yapılmış olacak. 5 Adet taksi durakları tek tip hale getireceğiz. Göl kayısında Kayıkhane inşası ile ilgili imar sorunu çözüldü, yeni yılda bunun inşasına başlamış olacağız. Bu sayede gölde su sporlarına başlamış olacağız. Sıcak ve satıh kaplama asfalt çalışmalarımız devam edecek. Kaldırım çalışmalarının tamamını da bitirmiş olacağız.
BÜYÜKŞEHİR BİR ÇOK ÇALIŞMAYI HAYATA GEÇİRECEK
 
Büyükşehir Belediyesi’nin de yatırımları ile ilgili de bilgi aktaran Çağlayan, 2018 yılında Kültür Merkezinin kalan kısmını tamamlamış olacak. Kültür Merkezi belediyecilik tarihinin en büyük projesi konumunda. Anıt Parkın kalan kısmı tamamlanacak. Göl Sahil düzenlemesi, sahil şeridinin yürüyüş yolu, bisiklet yolu ve kafeteryalar ile başlayacak. Nihayetinde bu yıl sahil ile ilgili çalışmalar başlamış olacak. Kale Sosyal Tesisleri bu yıl içinde bitirilmiş olacak. Hürriyet Mahallesi alternatif yol. Pompa ile Gölyaka arasındaki yol genişletilip iyileştirme yapılacak. Hürriyet Mahallesi, Narlıca ve Gedelek Mahallelerine suni çim saha inşa edilecek. Süreç içinde tüm bu çalışmalarımıza ilave çalışmalarımız olacak. Yeniköy, Çakırlı ve Narlıca’da BUSKİ’nin alt yapı çalışması 2018 yılında yapılacak dedi.
ŞEHRE DEĞER KATMAYA DEVAM EDİYORUZ
 
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, görev yaptıkları dönemde Orhangazi’ye bir çok konuda değer kattıklarını da belirterek, Çakırlı Turizm alanın imar düzenlemesi ile bu şehre kazandırılması, Yeniköy’deki parçalı imarlı alanın daha değerli hale getirilmesi, Göl yolu üzerindeki arsaların tarım arazisinden sanayi imarlı alanına dönüştürülmesi kaynak oluşturma ve şehre değer katma noktasında ilçemize büyük değer katmış durumda. Bu çalışmalarımız yeni yıl ile birlikte de devam edecek dedi. Başkan Neşet Çağlayan, süreç içinde ihtiyaçlara ve tespit edilecek ihtiyaçlara göre bir çok alanda da çalışmalar yürüteceklerini belirterek, Orhangazi değişiyor, gelişiyor, güzelleşiyor. Bunda bizler ve tüm ilçe dinamiklerinin olduğu kadar ilçe yerel medyasının da katkısı var. Medyanın yol gösterici olması, yerine göre eleştirip uyarılarda bulunması da bu şehre değer katıyor. Bu konuda emek veren tüm medya mensuplarımızı da kutluyorum dedi. Başkan Çağlayan açıklamalarının son bölümünde ise medya mensuplarının sorularını yanıtladı. Çağlayan bir soru üzerine şehir merkezindeki alkollü mekanların şehir dışına taşınması ile ilgili de bir planlama çalışması içinde olduklarını ve bu konuda önümüzdeki süreçte somut adımlar da atılacağını kaydetti.

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.