Dr.Selim Temurci: Siyaset çok hatayı kaldırır ama ihaneti asla!
Dr.Selim Temurci: Siyaset çok hatayı kaldırır ama ihaneti asla!
SİYASET / 2 Ocak 2018
İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "Siyaset çok hatayı kaldırır ama ihaneti asla!" başlıklı "Haftalık Gündem" yazısı...
Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ’nün kaset kumpasıyla Genel Başkan olduğu günden beri CHP’nin nasıl bir siyaset izlediğini herkes biliyor.
 
FETÖ’nün çizgisinde ve yönlendirmesinde bir siyaset.
 
FETÖ ne dediyse onu söylediler.
 
Bu noktada FETÖ’nün ellerine tutuşturduğu sözde belgeleri, sözde ses kayıtlarını, montajlanmış kasetleri tepe tepe kullandılar.
 
FETÖ hangi operasyona yeltendiyse onu desteklediler.
 
FETÖ geleceğe dair hangi öngörülerde bulunduysa onlar da aynısını bir siyasi gelecek öngörüsü olarak dile getirdiler.
 
Örneğin, “Bu hükümet baharı göremeyecek” dediler.
 
 “Yakında Erdoğan yurt dışına kaçacak dediler.”
15 Temmuz ihanet girişimi FETÖ’nün beklediği gibi sonuçlanmayıp milletin destansı bir mukavemetiyle püskürtülünce, birkaç gün darbeye karşıymış gibi yaptılar ama hemen sonrasında yeniden FETÖ’nün malum çizgisinde hizalandılar.
 
Darbeyi örtbas etmek adına ellerinden geleni yaptılar.
 
“Tiyatro” dediler. “Kontrollü darbe” dediler.
 
OHAL kapsamında FETÖ ile mücadeleyi ve darbecilerin yargılanma sürecini itibarsızlaştırmak, sulandırmak ve bu konuda, sadece halkımızı değil yabancı kamuoyunu da etkilemek için her yolu denediler.
 
Pensilvanya’da küresel emperyalizme maşalık eden FETÖ ele başısının, sonradan “Maalesef umduğumuzu bulamadık” dediği sözde “Adalet yürüyüşü”nü yaptılar.
 
FETÖ tutuklularının adlarını miting meydanlarında tek tek okuyarak alkışlattılar.
 
Darbecilerin tek tip elbise giymesine bile karşı çıktılar.
 
Ancak bugün itibarıyla geldikleri nokta, tüm bunların hepsinden daha vahim daha korkunç, daha utanç verici bir çukurluk seviyesidir.
 
Kahraman milletimiz darbe girişimini engellemek için canıyla, kanıyla tankların, kurşunların önüne dikilirken... Kadınlar, çocuklar, gençler, yaşlılar, her kesimden insanımız toprağa düşmüş cansız bedenleriyle şehadet şerbetini içerken... Tankların arasından geçip bir evde saklanmayı haysiyetine sığdırabilen Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz gecesi Şehitler köprüsünde askerlerin linç edildiğini söylüyor!
 
Bunu söylerken o gece o köprüde kurşunlarla can vermiş 34 şehidimizi bir tek cümleyle bile anmıyor!
 
Bir gün 251 şehidimizin hesabını sormuyor. Bir gün çatısı altında olduğu Meclis’in bombalanmasının hesabını sormuyor. Bir gün alçak darbe girişimiyle ülkenin yüz milyarlarca zarara uğratılmasının hesabını sormuyor. Duyarlı olduğu tek şey, 251 insanımızı şehit eden katiller sürüsü!
 
Diğer yandan, CHP’nin bir milletvekili ise vatanını, bayrağını ve iradesini savunmak için can vermiş şehitlere, kolunu bacağını, gözlerini kaybetmiş gazilere ve ölümlere koşmuş milyonlara, sadece bunu söyleyene yakışacak bir sıfatla hakaret ediyor.
 
Milletimiz açıkça görüyor ki;
 
Kılıçdaroğlu ve ekibinin, 15 Temmuz sonrası söylemi, üslubu, tavrı, stratejisi ve sistematik olarak yürüttüğü siyaset biçimi, artık milletimizin vicdanını paramparça etmenin ötesinde bir ihanet noktasına varmış durumdadır.
 
Bugün CHP, darbecilerin tek tip elbise giymesinden, 15 ve 16 Temmuz’da vatanını savunanların hukukunu korumaya dönük olarak hazırlanan KHK’lere, insansız hava uçaklarının terörle mücadelede kullanılmasından Türkiye’nin sınır ötesi operasyonlarına karşı çıkmasına kadar bütün eylem ve söylemleriyle sadece Pensilvanya’dan ve Kandil’den “aferin” alan bir siyasi zavallılığa sürüklenmiştir.
 
Bunun siyasi bedelini sandıkta en ağır şekilde ödeyecektir.
 
Bu ihanet siyasetini en başta CHP’li olan, CHP’ye oy vermiş ama ülkesinin birliğini, bütünlüğünü, onurunu ve izzetini milli bir dava olarak her siyasetin üstünde gören vatandaşlarımız mahkum edecektir.
 
Siyaset birçok hatayı kaldırır ama ihaneti asla!
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ
 
http://www.selimtemurci.com.tr/singleblog.asp?ID=171
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.