AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, Çekmeköy'de "Yusuf Cebir Cami Meydanı" açılışını gerçekleştirdi
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, Çekmeköy'de
SİYASET / 29 Aralık 2017
İşte detaylar...

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, hizmetleri ve açılışlarıyla sık sık gündemde olan Çekmeköy Belediyesi'nin; "Yusuf Cebir Cami Meydanı" açılış töreninde konuşma yaptı, vatandaşlarla bir araya geldi.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, Çekmeköy Belediyesi'nin gerçekleştirdiği hizmetlerde emeği geçen başta Belediye Başkanı Ahmet Poyraz olmak üzere tüm ekibini tebrik etti.

Çekmeköy Belediyesi’nin Cami Önü Meydanları projesi kapsamında hayata geçirdiği Yusuf Cebir Cami Önü Meydanı kullanıma açıldı.
Sultan Murat Caddesi’nin trafiğe kapatılarak yayalaştırılması ve cami duvarlarının kaldırılması ile ortaya çıkarılan meydan, Osmanlı kültürünü yeniden canlandırıyor.  Camilerin duvarlarla sınırlar içine alınmasının ardından kaybedilen bir kültürü yaşatmak amacıyla hazırlanan proje, bölgeye sosyal ve ekonomik açıdan da hareketlilik kazandıracak.
Cuma Namazı çıkışında gerçekleşen açılış törenine AK Parti İl Başkanı Dr.Selim Temurci, Çekmeköy Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, AK Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Salih Kırıcı, Çekmeköy Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, Muhtarlar, cami dernek yönetimi ve çok sayıda Çekmeköy'lü katıldı.
7500 m2’lik alanda hazırlanan meydan projesinde; granit ve bazalt kaplama ile yeşil alan düzenlemesi yapıldı. Alana; manolya, çınar, ladin, selvi, kartopu, taflan gibi 2000 bitki dikilirken; oturma gruplarıyla cadde hem alışveriş hem de dinlenme alanı olarak tasarlandı.
Cami önü meydan projelerinin Alemdağ Merkez ve Vakıf Camileri ile devam etmesi planlanıyor.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.