Dr.Selim Temurci: BM’deki Kudüs oylaması göstermiştir ki...
Dr.Selim Temurci: BM’deki Kudüs oylaması göstermiştir ki...
SİYASET / 25 Aralık 2017
İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "BM’deki Kudüs oylaması göstermiştir ki..." başlıklı "Haftalık Gündem" yazısı...
BM’deki Kudüs oylaması, sayısal verilerin ötesinde çok boyutlu bir önemi ve değeri hak ediyor.
 
Bu oylama göstermiştir ki;
 
Dünyaya kendi özel mülkleri gibi bakan emperyalist-Siyonist gücün zulüm ve haksızlığı, oylama öncesinde sergilediği bütün tehdit ve şantajlara rağmen insanlığın, hakkın ve vicdanın sinesinden dönmüştür.
 
Dünyanın sadece birkaç devletten ibaret olmadığının altı bir kere daha kalın bir çizgiyle çizilmiştir.
 
Bu oylamayla, tehdit ve zorbalığa dayalı, “ben yaptım; oldu” türü yaklaşımlarla, küresel sorunların çözülemeyeceği, yeni bir sürecin başlaması gerektiği, birçok mahfilde daha yüksek sesle konuşulmaya başlanmıştır.
 
Bu oylama, kendilerini dünyanın doğal egemenleri sayanlar karşısında, sürekli haksızlığa,  adaletsizliğe ve zulme maruz kaldığı için manevi dinamikleri örselenmiş mazlum milletlerin, kendilerine olan özgüven duygularını onarmış ve artırmış, cesaretlerini pekiştirmiştir.
 
Bu oylama zoraki “Evet” diyen bazı krallıkların kendi halkları karşısındaki meşruiyetlerini iyice dibe indirmiştir ve yeni dönemde artık onları daha zor bir süreç bekleyecektir.
 
Oylamayla birlikte dünyada yankılanan değerlendirmelere baktığımızda, Türkiye’nin bu sonucun ortaya çıkmasında en başat aktör olduğuna dikkat çekildiğini görüyoruz.
 
Uluslararası medyada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la ilgili övgü manşetleri atılırken, New York Times, Washington Post hatta İsrail Haretz gibi gazetelerde bile Trump ve avanesi çok ağır eleştirilere tabii tutulmakta, Avrupa Medyasında “Dünya Erdoğan’ın ‘tehditlere boyun eğmeyin’ çağrısını karşılıksız bırakmadı” yazıları yer alırken Arap Dünyasının önde gelen gazetelerinde ise “Türkiye, dünyaya cesaret verdi” başlıklarıyla Erdoğan’ın  karardaki rolüne dikkat çekilmektedir.
 
Gerçekten de Trump’ın Kudüs’ü Siyonistlere peşkeş çeken kararı ardından Türkiye’nin yürüttüğü yoğun diplomasi ve kısa sürede başarıyla gerçekleştirilen İİT’nın tarihi sonuç bildirisi, BM’deki oylamanın seyrinde en etkili faktör olmuştur.
 
Esasen Türkiye’ye karşı son dönemlerde batı mahfillerinden duyulan rahatsızlığın temel sebebi de budur.
 
Türkiye, batılı devletlerin hep görmek istedikleri gibi, küresel planlara eklemlenmiş silik, bağımlı bir uydu bir ülke değil, hem uluslararası sorunlarda “oyun kurucu” bir aktör, hem de bölgesinde yürütülmek istenen karanlık planların karşısında “oyun bozucu” bir güç olarak yerini almaktadır.
 
Kuşkusuz bu gerçekleri kabullenmek batılı küresel güçler açısından kolay ve hazmedilir değildir. Bundan sonra daha yeni oyun ve kumpaslarla, daha farklı taktik ve stratejilerle emellerine ulaşmaya çalışacaklardır.
 
Ancak kesin olan bir gerçek var ki, nasıl bizim en büyük güçsüzlüğümüz birlik ve beraberlikten uzaklığımızsa, en büyük gücümüz de birlik ve beraberlik içinde saflarımızı sıklaştırmamız olacaktır.
 
Türkiye kendi içinde sağcısı, solcusu, Alevisi, Sünnisi, Türkü, Kürdü, Çerkezi, Arabı birlik ve beraberlik içinde olduğu sürece, hiçbir güç bizi teslim alamayacak, bize diz çöktüremeyecek, adalet, barış ve refah yolundaki büyük yürüyüşümüzü durduramayacaktır.
 
Aynı şey, kültür, medeniyet ve kardeşlik coğrafyamız için de geçerlidir.
 
İnşallah BM oylaması bu doğrultuda bir milat olur.
 
CHP’NİN MUHALEFETTEN ANLADIĞINA BAKIN
 
Geçtiğimiz hafta, TBMM Genel Kurulu’nda devam eden görüşmelerde CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay’ın sözleri, CHP’nin Türkiye diye bir derdi olmadığını, sadece karşıtlık ve nefret siyaseti yaptığını göstermek bakımından son derece hazin ve ibretlikti. Altay şöyle dedi:
“Bu hükümet dünyanın en doğru işini bile yapsa, bizim bu hükümeti alkışlayacak halimiz yok. Milletin bize verdiği görev bu kardeşim.”
 
Biz CHP’nin bu anlayışta olduğunu zaten biliyoruz ama kendilerinin de itiraf etmeleri çok daha manidar.
 
Bir parti düşünün ki, ülkesinin en hayrına olan, en doğru işlere bile karşı çıkmayı muhalefet olmak sanıyor. Siyasetine eksen edeceği hiç bir değer yok, hiç bir ilke yok. Ülkesine dair hiç bir endişesi, hiçbir kaygısı yok.
 
Tek yaptığı, Erdoğan’a hasım olmak, AK Parti ne yaparsa karşı çıkmak.
 
Anadolu insanının kahvelerde darb-ı mesel haline gelmiş, dua makamında bir sözü vardır.
 
“Allah milletimizi CHP’nin iktidarından korusun” derler.
 
Sanırım bu söze artık bir ilave daha yapılır:
 
“Allah bu ülkeyi CHP’nin muhalefetinden de korusun!”
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.