AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Bu millete diz çöktüremeyecekler
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Bu millete diz çöktüremeyecekler
SİYASET / 4 Aralık 2017
Dr.Selim Temurci, İnsani Fikir Akıncıları Derneği İFADER'in düzenlediği 15 Temmuz Demokrosi ve Şehitleri Anma Programı'na katılarak; şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.
İFADER Başkanı Orçun Şekercioğlu’un açılış konuşmasıyla başlayan programda şehit aileleri ve gazilere hitap eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, 15 Temmuz’un devletimizi yıkma operasyonu olduğunu vurgulayarak, 15 Temmuz'da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin üzerinden 17 ay geçmesine rağmen kaybedilen canların acısının dün gibi yaşandığını ifade etti.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Bizler millet olarak el ele gönül gönüle bir araya geldikçe 15 Temmuzlar bir daha yaşanmayacak. Hiç kimse bir daha ezanlarımızı susturmaya ve bayrağımızı indirmeye cesaret edemeyecek. Hamdolsun 15 Temmuz’da milletimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde sokağa indi ve darbeci alçaklara karşı destan yazdı. Bu destan 80 milyonun topyekûn yazdığı bir destandır. Bu gün bir araya gelebiliyorsak, aziz şehitlerimizin ve gazilerimizin bu vatan için ödedikleri bedel sayesindedir.”
BU MİLLETE DİZ ÇÖKTÜREMEYECEKLER
 
15 Temmuz Davaları milletin davası olduğunu kaydeden AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci sözlerine şöyle devam etti:
 
“Bizler bugün FETÖ'nun yalnızca FETÖ olmadığını ve bu terör örgütünün arkasında kimlerin olduğunu çok iyi biliyoruz. 250 kardeşimiz şehit ediliyor, 2 bin 193 kardeşimiz gazi oluyor ve birileri hâlâ 'kontrollü darbeden bahsediliyor. Yazıklar olsun. Çağlayan ve Silivri’de 15 Temmuz davalarını hep birlikte takip ettik. FETÖ hainlerinin hak ettikleri cezayı alıncaya kadar 15 Temmuz davalarının takipçisi olacağız.  Şehit ailelerimiz ve gazilerimizle hesap sormaya devam edeceğiz.15 Temmuz gecesi Türk’üyle, Kürd’üyle, Alevi’siyle, Sünni’siyle bir ve beraberce vatan savunması verilmiştir. Ülkemizi parçalamak isteyenler niyetlerinden vazgeçmiş değiller. 15 Temmuz’da bu millete diz çöktüremeyenler artık maşa kullanmıyorlar. Doğrudan karşımıza çıkarak, bunu yapmaya çalışıyorlar. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar şehit kanıyla sulanmış bu topraklarda bayrağımızı indiremeyecekler, ezanımızı dindiremeyecekler, kardeşliğimizi bozamayacaklar ve bu millete diz çöktüremeyecekler."
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.