AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Allah’ın izniyle çalışmalarımızı daha da büyüteceğiz
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Allah’ın izniyle çalışmalarımızı daha da büyüteceğiz
SİYASET / 4 Aralık 2017
İşte tüm detaylar...
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, ‘Engelsiz Yaşam Fuarı’nı ziyaret ederek, İl Başkanlığı ve İlçe Belediyelerinin stantlarını gezdi. Etkinliğe İl Başkanı Dr. Selim Temurci'nin yanı sıra İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe ve Belediye Başkanları ile yüzlerce vatandaş katıldı.
30 Kasım-3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen ‘Engelsiz Yaşam Fuarı’nda ziyaretçilerle sohbet eden AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, fuarda engelli vatandaşların sorunlarını dinledi. 
HERKES BİR ENGELLİ ADAYIDIR
 
İl Engelliler Koordinasyon Merkezi (EKM) tarafından açılan stantta İl Sosyal Politikalar Başkanı Habibe Başer Çiftçioğlu’ndan bilgi alan AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, Down Sendromlu çocukların çalıştığı Tebessüm, Sevgi ve Zahir Kafe’yi ziyaret etti.
 
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, burada yaptığı konuşmada herkesin birer engelli adayı olduğunu vurgulayarak engelli vatandaşlar için sosyal yaşama aktif olarak katılım anlamında çok güzel bir proje gerçekleştirildiğini kaydetti.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci konuşmasına şu ifadelere yer verdi:
 
“Bugün engelli kardeşlerimizin Rabbimin bir lütfu olduğuna tekraren şahit olduk. Bir imtihan dünyasındayız ve yarın başımıza ne geleceğini bilmiyoruz. Hepimiz potansiyel engelli adayıyız. ‘Engelsiz Yaşam Fuarı’nın bizim için ayrı bir anlamı var. Engelliler bu ülkede ilk defa AK Parti hükümetleri döneminde evden dışarı çıktı. Yaşamla buluştu. Bütün engellilerimizle kucaklaşıyoruz. Sosyal hayatın içinde engellilerimizle bir ve beraber olacağız. Emin adımlarla yarınlara yürüyeceğiz. Burada bütün belediyelerimizin stantları var. Belediyelerimizde engelli kardeşlerimiz adına çok güzel çalışmalar yapıldığına şahit oluyoruz. Türkiye’de son 15 yılda engelli vatandaşlarımız adına çok ciddi adımlar atıldı. 2005 yılında ilk defa engellilerin bir kanunu oldu. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığını biz kurduk. Allah’ın izniyle çalışmalarımızı daha da büyüteceğiz. Bizler engelli vatandaşlarımızı toplumumuzun ayrılmaz bir parçası görüyoruz. Engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri ortadan kaldırmaya ve önlerini açacak çalışmalar yapmaya tüm gayretimizle devam edeceğiz.”
 
Etkinlikte ziyaretçilere çeşitli hediyeler dağıtılırken iki farklı çekilişle engelli vatandaşlar için 40 tekerlekli sandalye ile 10 umre hediyesi verildi.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.