Mustafa Yel’den Mevlid Kandili mesajı
Mustafa Yel’den Mevlid Kandili mesajı
SİYASET / 28 Kasım 2017
İşte NAME HABER ( www.namehaber.com ) Yazarımız, AK Parti MKYK Üyesi, Tekirdağ Milletvekili, TBMM İç İşleri Komisyonu Üyesi Mustafa Yel'den Mevlid Kandili mesajı...
“Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz (s.a.s)’in dünyaya teşriflerinin bir yıldönümüne daha ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.
 
İnsan hayatına yegane örnek olan Hz. Muhammed (s.a.v.)  gönderilişi, Yüce Allah'ın bütün insanlara en büyük nimetlerinden birisidir. Hz. Muhammed (s.a.v.)  kendisinden önceki peygamberler gibi sadece bir kavme veya millete değil, bütün insanlığa gönderilmiştir. O her zaman dilimindeki insana örnek ve rehber olarak Allah tarafından bu dünyaya gönderilmiştir. Onun doğduğu gece, insanlığın kurtuluşu için önemli bir başlangıçtır.
 
Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in doğumunu kutlarken aynı zamanda, O’nun getirmiş olduğu evrensel mesajı, iman ve ibadet hayatını, yüce ahlakını, insan onurunu koruyan ilkelerini, kardeşlik hukukunu, birlik-beraberlik, eşitlik, yardımlaşma, adalet anlayışını da hatırlamalı, O’nun bizzat Rabbimiz tarafından övülen ahlakını örnek almalıyız. 
Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimin ve İslam Aleminin Mevlit Kandili'ni tebrik ediyor, ilimize, ülkemize, tüm İslam alemine ve insanlığa sevgi, barış, mutluluk ve hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, selam ve saygılar sunuyorum.”
 
Mustafa YEL
Tekirdağ Milletvekili
AK Parti MKYK Üyesi
İçişleri Komisyonu Üyesi
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.