Başkan Neşet Çağlayan, yeni dönemde hayata geçirilecek çalışmaları masaya yatırdı
Başkan Neşet Çağlayan, yeni dönemde hayata geçirilecek çalışmaları masaya yatırdı
SİYASET / 24 Kasım 2017
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan personel buluşmalarının sonuncusunu Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü’ne yaptı.
Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Belediye Başkan Yardımcıları ile birlikte katıldığı personel toplantısında; göreve geldiklerinde alt yapının seviyesi ile ilgili tartışmalara da son noktayı koyduklarını söyledi.
Başkan Neşet Çağlayan, 2014 yerel seçimlerinde göreve seçildiklerinde içme suyu hatları yüzde 48, kanalizasyon yüzde 54, yağmur suyu hatları ise yüzde 70 seviyesindeydi. Yani alt yapı çalışmaları yüzde 50 ortalama ile tamamlanmıştı. Bizim dönemimizde kalan yüzde 50’lik bölüm tamamlandı, üstüne eski projede olmayan bir çok bölgenin de alt yapısı yapıldı dedi.
1 MİLYON 325 BİN M2 ASFALT VE PARKE YAPILDI
 
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Orhangazi’nin 3,5 yıl önce tam bir harabe halde olduğunu hatırlatarak, hızlı bir şekilde alt yapının kalan bölümlerini tamamladık. Ayrıca üst yapı çalışmalarına da hız verdik. Bizimle birlikte aynı projelere başlayan İznik ve Yenişehir gibi ilçelerde alt ve üst yapı hala tamamlanmazken biz göreve geldikten 1,5 yıl sonra tamamını bitirdik. Şu an itibarı ile ilçe genelinin tamamında asfaltlamayı tamamladık dedi. Çağlayan, bugüne kadar 1 milyon 325 bin m2 asfalt, satıh kaplama asfalt ve parke çalışması yaptıklarını ve bunun maddisel karşılığının da 55 milyon TL’den fazla olduğunu belirterek, Orhangazi’nin kuruluşunun üzerinden 130 yıla yakın bir süre geçmiş. Bu sürede yapılan asfalt parke ve kaldırımdan daha fazlasını biz 3,5 yılda yaptık dedi. 
SUNUM EŞLİĞİNDE YAPILANLAR VE YENİ DÖNEMDE YAPILACAKLAR MASAYA YATIRILDI
 
Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Temizlik İşleri Müdürlüğü birimlerinde çalışan personele sunum eşliğinde bugüne kadar yapılan çalışmaları anlattı, yeni dönemde hayata geçirilecek çalışmaları da masaya yatırdı. Daha sonra başkan Çağlayan personel ile akşam yemeği yedikten sonra program tamamlandı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.