Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Yel: Rakamlar yalan söylemez
Milletvekili, AK Parti MKYK Üyesi Mustafa Yel: Rakamlar yalan söylemez
SİYASET / 24 Kasım 2017
İşte NAME HABER ( www.namehaber.com ) Yazarımız, AK Parti MKYK Üyesi, Tekirdağ Milletvekili, TBMM İç İşleri Komisyonu Üyesi Mustafa Yel'den Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanına sert eleştiri...
MARDİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN BİR YILDA YAPTIĞINI TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ 3,5 YILDA YAPAMAMIŞ...
 
Mardin Büyükşehir Belediyesine kayyum atandığı tarih olan 16 Kasım 2016 tarihinden itibaren hizmet verdiği 1 yılda Mardin halkının yüzünü güldüren projelere imza atarken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2014-2017 yılları arasında halkını çamura, toza, çukura, sel taşkınlarına maruz bırakarak adeta canından bezdirmiştir.
 
Mardin Büyükşehir Belediyesi  16.11.2016 tarihinden bu yana bir yıllık süreçte toplamda 1600 kilometre beton asfalt, yolu olmayan köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine 1500 kilometre yol yaparken, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi  2014-2017 yılları arasında köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine ancak 753,15 Km yol yapabilmiştir. Cadde ve bulvarlarda  ise sadece 166,75 km  sathi kaplama, sıcak asfalt ve beton asfalt yapabilmiştir.
 
Mardin Büyükşehir Belediyesi 2017 bütçesi ile (Mardin Su ve Kanalizasyon  İdaresi dahil) toplam 602 milyon 749 bin TL bütçesi ile 900 km asfalt ( 360 km bsk ve gerisi sathı kaplama) köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine yol yapımı planlamıştır. Mardin Büyükşehir Belediyesinin bir yılda köyden mahalleye dönen yerleşim yerlerine yaptıkları yolun miktarına Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 3,5 yılda yetişememiştir.
 
Mardin Büyükşehir Belediyesinin 2017 Yılı bütçesi ile yaptığı 785 km yol miktarına (bunun 315 km si BSK ( sıcak asfalt) 470 km sathı kaplama) ,Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ise son 3,5 yılda  166,75 km  sathi kaplama, sıcak asfalt ve beton asfaltı yapabilmiştir.
 
Mardin halkı hizmetlerle yüzleri gülerken, Tekirdağ halkı ise beceriksiz, iş bilmez yöneticilerle 5 yılını heba etmektedir. İşte 1 yılda Mardinde yapılanların görüntüsü ve resimleri..
 
Takdir halkımızın.
 
https://m.youtube.com/watch?v=bAcQmu_giAk&feature=youtu.be
 
Mustafa YEL
Tekirdağ Milletvekili
AK Parti MKYK Üyesi
İçişleri Komisyonu Üyesi
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.