Dr.Selim Temurci: İşbirliği başkadır, teslim olmak başka
Dr.Selim Temurci: İşbirliği başkadır, teslim olmak başka
SİYASET / 20 Kasım 2017
İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "İşbirliği başkadır, teslim olmak başka" başlıklı "Haftalık Gündem" yazısı...
Batı emperyalizminin hem bölgemize hem ülkemize karşı nasıl kirli niyetler içinde olduğunu hep söylüyoruz, söyleyeceğiz.
 
“Bu nasıl müttefiklik” sorusunu küresel batı siyasetine vaziyet edenlerin yüzlerine karşı her zaman söyledik ve söylemeye devam edeceğiz.
 
Siz Deaş’la mücadele ediyoruz görüntüsüyle Rakka’daki militanların, “hin-i hacette kullanılmak üzere” ellerini kollarını sağlayarak çeşitli ülkelere dağılmalarına göz yumacaksınız...
 
Siz Türkiye’ye parasını ödediği halde vermediğiniz silahları, Türkiye’ye üzerindeki kirli emellerinize uşaklık eden PKK ve türevi örgütlere bila bedel vereceksiniz...
 
Siz Türkiye’nin güneyinde Türkiye’yi tehdit etmek üzere terör koridorları oluşturmaya çalışacaksınız...
 
Siz FETÖ’sünden PKK’sına kadar Türkiye’ye düşman ne kadar örgüt varsa onlarla iş tutacak, askeri darbe planlayacak, onlara terör eylemi yapacaklarında silah ve mühimmat, kaçacaklarında sığınma olmak üzere her türlü yardım ve yataklığı yapacaksınız...
 
Siz Nato tatbikatında Atatürk ve Erdoğan’ı düşman unsur gösteren belgeler bile tanzim edeceksiniz...
 
Sonra da kalkıp “Türkiye bizim müttefikimiz” diye samimiyetten nasipsiz sözler edeceksiniz...
 
Türkiye de hiçbir şey olmuyormuş gibi çaresiz, uysal, boyun eğen ve silik bir uydunuz gibi yutkunup oturacak!
 
Öyle bir Türkiye yok!
 
Artık savunmasında size muhtaç ve bağlı olmayan bir Türkiye var.
 
Zaten son dönemlerde batı mahfillerinde Türkiye’nin bu kadar husumet çekmesinin en önemli nedenlerinden biri de budur.
 
Türkiye’de tutuklu gazeteciler olduğu, demokratik açıdan kötü bir görüntü olduğu yolundaki tüm batılı söylemler, sadece özdeki karanlık planları saklamaya çalışmanın bir kamuflajından ibarettir.
 
Türkiye hem kendi silahını kendi üretiyor, hem de savunmasında ihtiyaç duyduğu silah ve ekipman varsa, S-400 füze sisteminde olduğu gibi, bunu illa da malum ülkelerden almak zorunda olmadığını herkese gösteriyor.
 
Batı açısından asıl rahatsızlık budur. Onlar uydu olacak, bağımlı olacak, güdümlerinde olacak ve planlarına ses çıkarmayacak bir Türkiye istiyorlar.
 
Oysa onların istediklerinin tam tersine;
 
Ekonomisi küresel krizler karşısında bile savrulmayacak kadar stabilize olmuş...
 
Ordusu yurt dışındaki tehdit odaklarına karşı her türlü manevra kabiliyetine sahip...
 
Dış politikası tek alternatifli değil, birçok yöne çevrili...
 
Her türlü kışkırtma, kardeş kavgası çıkartma, tahrik, kumpas ve kamplaştırma girişimlerine karşı, 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimine karşı da görüldüğü gibi milleti yekvücut olmuş...
 
Her geçen gün bölgesinde ve dünyada yıldızı daha çok parlayan ve yükselen, medeniyet coğrafyası için her gün daha fazla umut olan bir Türkiye var.
 
Bu Türkiye’yi ve bu milleti, ne terörle, ne piyonlarınızın darbesiyle, ne de başka hangi yol ve yöntemleriniz varsa onlarla teslim alabilirsiniz!
 
Bir çift sözümüz de batılıların Türkiye’ye dönük düşmanlıklarından kendi siyasetleri adına nemalanmaya çalışarak muhalefet yaptıklarını sananlara:
 
Sabah akşam batıdaki propaganda mekanizmalarının söylediklerini tekrarlayıp duruyorsunuz.
 
Yerine göre PKK’ya, yerine göre PYD’ye, yerine göre FETÖ’ye arka çıkıyorsunuz.
 
Onların her operasyonuna destek veriyor, onların her yeni oyununda umuda kapılıyorsunuz.
 
Bir de sürekli olarak “Batıdan uzaklaşıyoruz, batıyla iyi ilişkiler kurmalıyız, bizim tek yönümüz çağdaş Batı uygarlığıdır” gibi laflar geveliyorsunuz.
 
Biz Türkiye’nin her zaman ve herkesle iyi ilişkiler kurmasından yanayız.
 
Bunun için her çabayı gösteriyor, iyi niyetli olan her girişime de destek veriyoruz.
 
Ancak, batıyla çağın icapları içinde ilişki kurmak, karşılıklı işbirliği yapmak başka bir şeydir, batıya teslim olmak başka bir şey.
 
Kimse bizden batılı mahfillerle, karşılıklı çıkarlara dayalı, birbirinin toprak bütünlüğüne ve milli egemenlik hakkına saygılı, onurlu ve eşit koşullar dışında bir “aşık-maşuk” ya da “efendi-köle” ilişkisi kurmamızı beklemesin.
 
Biz ne vatanımızı sokakta bulduk, ne de onurumuzu!
 
Her geçen gün bölgesinde ve dünyada yıldızı daha çok parlayan ve yükselen, medeniyet coğrafyası için her gün daha fazla umut olan bir Türkiye var. Bu Türkiye’yi ve bu milleti, ne terörle, ne piyonlarınızın darbesiyle, ne de başka hangi yol ve yöntemleriniz varsa onlarla teslim alabilirsiniz!
 
Kimse bizden batılı mahfillerle, karşılıklı çıkarlara dayalı, birbirinin toprak bütünlüğüne ve milli egemenlik hakkına saygılı, onurlu ve eşit koşullar dışında bir “aşık-maşuk” ya da “efendi-köle” ilişkisi kurmamızı beklemesin. Biz ne vatanımızı sokakta bulduk, ne de onurumuzu!
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ
 

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.