AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Mehmet Mehdi Eker: Irak Bölgesel Yönetimi ve İran'daki kardeşlerimize, komşularımıza hepsine geçmiş olsun
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Mehmet Mehdi Eker: Irak Bölgesel Yönetimi ve İran'daki kardeşlerimize, komşularımıza hepsine geçmiş olsun
SİYASET / 14 Kasım 2017
Dr.Mehmet Mehdi Eker, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığını ziyaret etti.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Mehmet Mehdi Eker, Irak-İran sınırında meydana gelen depremin Türkiye'deki bazı ilerde de hissedildiğini anımsattı.
İki ülkeye de geçmiş olsun temennisinde bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Mehmet Mehdi Eker, "İran'da yüzlerce, 300'ü aşkın insanın hayatını kaybettiği, binlerce insanın yaralandığı yönünde bilgiler geldi. Keza Irak Süleymaniye'de de sayıca 6-7 ölü olduğunu, bazı yaralılar olduğu bilgisi geldi. Biz ölenlere rahmet diliyoruz. Yaralı kardeşlerimize Allah’tan acil şifalar diliyoruz" diye konuştu.
Depremden hemen sonra Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yardım için harekete geçtiğini anlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Mehmet Mehdi Eker, Türk Kızılayı, AFAD, Genelkurmay Başkanlığı ve yardım kuruluşlarının deprem bölgesine yardım ulaştırmak amacıyla seferber olduğunu bildirdi.
Doğal afetlerin son derece üzücü sonuçları olduğunu vurgulayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Mehmet Mehdi Eker, şöyle konuştu:
 
"Dünyanın neresinde bu tür afetler olursa oralara bütün gücümüzle, her şeyin dışında gider, bütün imkanlarımızla onlara yardımcı oluruz. Dileriz bir daha bu tür felaketler olmaz. Cenabı Allah bizi, komşularımızı ve tüm insanlığı bu tür doğal afetlerin, felaketlerin zararından korusun. Irak Bölgesel Yönetimi ve İran'daki kardeşlerimize, komşularımıza hepsine tekrar geçmiş olsun dileklerimizi ifade etmek istiyorum."
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Mehmet Mehdi Eker'in ziyareti daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.