AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Gazi Mustafa Kemal’i saygıyla anıyoruz
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci: Gazi Mustafa Kemal’i saygıyla anıyoruz
SİYASET / 10 Kasım 2017
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin mesajı şöyle:
 
Atatürk, milletimize öncülük ettiği İstiklal Savaşı ve akabinde kurulan Cumhuriyetle, hem tarihimizde hem yurttaşlarımızın kalbinde özel bir yere sahiptir.
 
Gazi Mustafa Kemal’in, dağılan bir imparatorluğun ardından milletimizi yeniden ve bağımsızlık şuuruyla ayağa kaldırması sadece milletimiz değil, toprakları batılı sömürgecilerce işgal edilmiş mazlum milletler için de yol gösterici olmuştur. Bu yönüyle Atatürk, insanlığın ortak değerlerine, uygarlığın şekillenmesine büyük katkıda bulunmuş, tarihi bir liderdir.
 
Diplomasideki ileri görüşlülüğü, barış yanlısı tutumu ve dünya gerçeklerini iyi bilmesi Atatürk'ü evrensel açıdan da saygı duyulan liderlerden biri yapmıştır.
 
Atatürk ve silah arkadaşlarının, yoğun ve zorlu bir mücadele döneminin ardından kurup milletimize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, bugün de gerek sınırlarımız içinde gerekse dışında titizlikle koruduğumuz bir emanettir.
 
Cumhuriyetimizi donuk ve dogmatik yaklaşımların ötesinde çağdaş bir yorumla daha çok demokrasi, hukuk ve evrensel değerlerle taçlandırıp geliştirmek ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak, her zaman benimsediğimiz hedeflerin başında gelmektedir.
 
Atatürk ve mücadele arkadaşlarının “egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” şiarı ve tam bağımsızlık şuuruyla kurduğu cumhuriyet bütün yurttaşlarımızın içtenlikle benimsediği ve korunmak için titizlik gösterdiği bir değerdir.
 
Milletimizin 15 Temmuz 2016’da askeri darbe girişimi gibi gayrimeşru bir yöntemle devleti ele geçirmek isteyenlere karşı gösterdiği destansı direniş, Cumhuriyetimizin en büyük güvencesinin milletimiz olduğunu en kıvanç duyulacak şekilde ispatlamıştır.
 
Aynı şekilde ülkemizin baştan başa çağdaş yollarla, tünellerle, raylarla donatıldığı, her ilimizin üniversite ve havaalanlarıyla buluştuğu bir ekonomik ve sosyal gelişim düzeyini yakalamamız da, Cumhuriyetimizin ekonomik bağlamda da nasıl büyük bir atılım çizgisi yakaladığının en büyük göstergelerindendir.
 
Kadim bir medeniyet tasavvuru ve kökü mazide olan ati bilinciyle, her türlü farklılığımızı zenginlik bilerek ve bizi kardeş kılıp millet yapan ortak duygu ve değerlerimizden aldığımız ilhamla, Cumhuriyetimizi 100. yılda çok daha büyük hedeflerle buluşturmaya kararlıyız.
 
Bu uğurda gecemizi gündüzümüze katarak çalışmayı yüce bir sorumluluk, onurlu bir görev biliyoruz.
 
Gazi Mustafa Kemal’i, ölümünün 79. yılında saygıyla anıyor, Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma idealini bir kere daha yüreklerimizde hissediyoruz.
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.