Dr.Selim Temurci: Küresel planlara eklemlenmiş şeddeli seviyesizlik
Dr.Selim Temurci: Küresel planlara eklemlenmiş şeddeli seviyesizlik
SİYASET / 6 Kasım 2017
İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "Küresel planlara eklemlenmiş şeddeli seviyesizlik" başlıklı "Haftalık Gündem" yazısı...
Artık ilkokula giden çocuklar bile biliyor:
 
Batı emperyalizmi sömürme kapasitesini artırmak için farklı bir Ortadoğu haritası şekillendirmek istiyor: Parçalanmış Ortadoğu.
 
Hatırlarsınız; Körfez savaşı çıkarıldığı dönemlerin ABD’nin Dışişleri Bakanı olan Condolezza Rice, 7 Ağustos 2003’te açıkça şöyle demişti:
 
“Ortadoğu’da 27 ülkenin haritası değişecek, buna Türkiye de dahil.”
 
Halen Kuzey Suriye’de oluşturulmaya çalışılan PKK-PYD koridoru bu makro projenin bir uzantısından ibarettir.
 
Bu proje sadece ABD’nin değil, Ortadoğu’ya benzer güdülerle yaklaşan topyekun Batının projesidir.
 
PKK’sından FETÖ’süne bu amaca hizmet eden bilumum terör örgütlerinin batılı devletlerden üst düzeyde himaye ve destek görmesinin temel nedeni de budur.
 
Aynı Batı emperyalizminin Deaş’ı, PKK-PYD koridorunun önünü açacak bir koç başı gibi kullandığı da bir vakıadır.
 
Türkiye, bu küresel plana karşı terörle mücadelesini sınırlarımız ötesine de taşıyarak oynanan büyük oyunu bozmak için tarihi ve başarılı bir mücadele veriyor.
 
Batılılar, bir yandan ülkemizi terörle kuşatma altına almaya çalışırken, bir yandan da bu tarihi var oluş mücadelemizin sembol lideri haline gelmiş Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan üzerinden yoğun bir kötüleme ve olumsuzlama kampanyası yürütüyorlar.
 
Amaçlarına sadece terörle ulaşamayacaklarını biliyor, terörün yedeğine siyasal dengeleri değiştirmeye dönük bir başka çabayı da eklemliyorlar.
 
Doğrusu Türkiye’de bu anlayışa uygun sözde bir siyasi muhalefet bulunmasını da kendileri açısından bir avantaj olarak görüyorlar.
 
Nitekim bu koordineli saldırının bütün boyutlarını bir arada gözlemleyebiliyoruz.
 
Sadece geçtiğimiz hafta olanlara bakalım:
 
Deaş’ın kanlı bir eylem planı emniyet güçlerimizin büyük başarısıyla önlendi.
 
PKK’ya son dönemin en ağır darbeleri indirildi.
 
Diyarbakır ve Hakkari’de verdiğimiz şehitlerin acısı yüreklerimize bir ateş gibi düştü.
 
Bunlar olurken, CHP sözcülerinin tek gündemi Cumhurbaşkanımız Erdoğan’dı.
 
Teröre ve teröristlere tek kelime bile söylemeden yine o bildik diktatörlük ve faşizm söylemiyle, zaten bozuk olan ağızlarını daha da bozarak hadsizliğin, ahlaksızlığın ve terbiyesizliğin zirvelerine ulaştılar.
 
Bu millete tek adamlığın ve faşizmin en koyu zulümlerini yaşatanlar, aynaya bakacaklarına, hiç utanmadan, sıkılmadan ve milletçe yüreklerimizin yandığı günlerde yabancı değirmenlere su taşımaya devam ettiler.
 
CHP’nin FETÖ kumpasıyla göreve getirilmiş Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ise, Cumhurbaşkanımıza şeddeli diktatör diyecek kadar ahlak ve şuurunu yitirmiş sözcüsüne sahip çıkıp “Bu yapılan itham değil tespittir. Bütün arkadaşlarımız bu ithamı yapmaktan kaçınmamalı” diyerek aynı ahlaksızlık çukurunda çırpındığını bir kere daha ispat etmiş oldu.
 
Bildiğiniz gibi bu Kılıçdaroğlu daha önce de Diyarbakırdaki teröristlere “Hendek kazan arkadaşlar” demiş, “YPG terör örgütü değil vatanını kurtarmaya çalışan bir oluşum” sözleriyle de PKK’ya destek vermişti.
 
Cumhurbaşkanımızın Manisa’da söylediği şu sözler her şeyi açıklıyor:
 
“Türkiye’de ana muhalefet koltuğu boş. Destek vermedikleri illegal yapı kalmadı.”
 
Kısacası, Türkiye üzerinde oynanmak istenen oyun açık ve net:
 
Bir yandan terörle, diğer yandan Erdoğan karşıtı siyasal söylemle, ikili bir yöntem izliyor ve sonuç almaya çalışıyorlar.
 
Bu planın perde önündekiler var, perde arkasındakiler var. Merkezindekiler var, uzantıları var. Sahipleri var, taşeronları var.
 
Ancak ne yaparsa yapsınlar, emellerine asla ulaşamazlar, ulaşamayacaklardır.
 
Cumhurbaşkanımız Erdoğan’la tarihi bir var oluş mücadelesi veren Türkiye, içeride de dışarıda da terörün bütün merkezlerini inlerini temizleyecek, bütün emperyalist hayalleri sadece hayalden ibaret bırakacaktır.
 
Siyaseten de emellerine ulaşamayacaklardır.
 
Bu millet, daha önce 8 seçimde olduğu gibi, inşallah 2019’da da “şeddeli ahlaksızlığın” ve “şeddeli ihanetin” mensuplarına hak ettikleri en güzel cevabı sandıkta verecektir.
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.