AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan: Devlet başkanlarının karşısında süklüm püklüm oturan başbakanların olduğu Türkiye geride kaldı
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan: Devlet başkanlarının karşısında süklüm püklüm oturan başbakanların olduğu Türkiye geride kaldı
SİYASET / 6 Kasım 2017
Dr.Ravza Kavakcı Kan, Şehit Astsubay Ömer Halis Demir Aile Yaşam Merkezi'nde düzenlenen kongrede konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, AK Parti iktidarından önceki uygulamaları eleştirdi.
"2 Mayıs 1999'u iyi hatırlayın. Milletvekilliği yeminini etmek için Meclis kürsüsüne gelen Merve Kavakcı'ya inancı gereği taktığı başörtüsünden dolayı, 'Lütfen bu kadına haddini bildirin.' sözleriyle linç girişiminde bulunulmuştu." diyen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, şunları kaydetti:
 
"Aslında bu çirkin sözlerle bir milletvekilinin şahsında hepimize iyi bir had bildirilmişti. Bu olaydan tam 16 sene 21 gün sonra başörtülü milletvekillerimiz de diğer milletvekilleriyle Meclis Genel Kurulunda yerlerini aldılar. Bu, benim çocukluğumda hayal bile edemeyeceğim bir şeydi. Bu değişiklik sadece benim için değildi. Bizi biz yapan, Türkiye'yi daha güçlü yapan, farklı değerlerden, kimliklerden ve kültürlerden kardeşlerimiz için de bu reform çok önemliydi."
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde uluslararası alanda sözü dinlenen ülke haline geldiğine dikkati çekerek, kendileri için "AK Parti" demenin "dava", "Türkiye" ve "kardeşlik" demek olduğunu söyledi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Çok şükür, uluslararası kamuoyunda kabul gören bir dünya liderine sahibiz. İnsanların inancından ve etnik kimliğinden dolayı ötekileştirildiği, saçma sapan yasakların olduğu, yabancı devlet başkanlarının karşısında süklüm püklüm oturan başbakanların olduğu Türkiye geride kaldı. Artık, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dünyadaki tüm mazlumların sesi olan, uluslararası sistemde sözü dinlenen ve hesaba katılmak mecburiyetinde olunan bir Türkiye var."
 
Terörle mücadeleye de değinen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, bir taraftan DEAŞ, PKK ve YPG, diğer taraftan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve ismini sayamayacağı birçok terör örgütüyle mücadelelerinin sürdüğünü anlattı.
 
"Rabbim bu yolda şehit düşen kahramanlarımızdan razı olsun." ifadelerini kullanan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, sözlerini şöyle tamamladı:
 
"Her alanda yapılan reformlarla güçlenen Türkiye’ye engel olmakiçin ellerinden geleni yapıyorlar ama bilsinler ki biz hem onlarla mücadelemize devam edeceğiz hem de hizmetlerimizi sürdüreceğiz. Son 4 ay içinde Ağrı'ya 3 kez geldim ama Patnos'a ilk gelişim. Gelirken hizmetleri, güzel binaları, fakülte binasını gördüm. Yapılmış olan yatırımları, okullarımızı gördüm. Ülkenin batısından doğusuna yatırımlarımızı, hizmetlerimizi hız kesmeden devam ettireceğiz."
 
Kongreye Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, 24. Dönem Milletvekili Ekrem Çelebi, il ve ilçe teşkilatlarının yöneticileri ve partililer katıldı.
Kongrenin ardından partisinin il teşkilatını ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, partililerle bir süre görüştü.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.