Muharrem Kaşıtoğlu'nun mücadelesi TBMM'de komisyon kurulmasına vesile oldu
Muharrem Kaşıtoğlu'nun mücadelesi TBMM'de komisyon kurulmasına vesile oldu
SİYASET / 4 Kasım 2017
Muharrem Kaşıtoğlu, uyuşturucu sorununu yüz bin imza ile TBMM gündemine taşımıştı.
Beykoz Uyuşturucuyla Mücadele Platformu, uyuşturucuyla ilgili suçlar için verilen cezaların artırılmasına yönelik topladığı 100 bin imzayı, TBMM'de iktidar ve muhalefet partilerinin temsilcilerine sunmuştu.
 
Mecliste grubu bulunan dört partinin ittifakıyla, TBMM'de uyuşturucu ile mücadele araştırma komisyonu kurulmasına karar verildi.
 
Muharrem Kaşıtoğlu yaptığı açıklamada şunlara değindi:
 
Yaklaşık 3 yıl önce üzerinde düşünmeye başladığım, uyuşturucu ile etkin mücadele konusu zaman içerisinde daha önemli bir hal aldı. Yaklaşık 1 yıl önce yaptığımız Beykoz Kent Konseyi Genel Kurulunda da bu konunun birinci önceliğimiz olacağını vurgulamıştım. Sonrasında bu konuya ağırlık verdik ve Beykoz'da başta Ahmet Katırcı kaymakamımız ve Yücel Çelikbilek Başkanımızın da desteği ile yola çıktık.
 
Toplumun tüm kesimlerinden destek aldık ve 2 ay boyunca hergün farklı noktalarda kurduğumuz 6 adet standda vatandaşlarımızdan imza istedik. Kısa sürede hedeflediğimiz 100 bin imzaya ulaştık. Bu bizim açımızdan büyük bir sorumluluktu. Bu imzaların amacı olan kanun değilikliğinin yapılacağı yer olan TBMM teslim edilmesi gerekiyordu. Bu aşamada bize destek olan Sn. İsmet Acar'a da ayrıca minnettarız.
 
Alınan randevular neticesinde Adalet Komisyonu Başkanı ve Ankara Milletvekili Ahmet İyimaya, MHP Gn. Bşk. Yrd. Celal Adan ve CHP Grup Bşk. Vekili Engin Altay ile görüşmeler yaptık ve 100bin imzanın 1'er nüshalarını kendilerine teslim ettik. Bu büyük sorumluluğun artık kendilerinde olduğunu ve tüm ülkenin konuyu yakından takip edeceğini söyledik. Sağolsunlar her üç parti yöneticimiz de, en az bizim kadar konuya sahip çıktılar ve gereğini yapacaklarını söylediler. Aldığımız habere göre HDP'de konuya dahil olmuş ve 4 Parti mutabakat sağlayarak Uyuşturucu Araştırma Komisyonu kurulması kararı alınmıştır. Bu çok büyük bir adımdır.
 
Bu çalışmada emeği geçenleri isim isim saymam çok zor olduğu için, her birine 80 milyon vatandaşımız adına şükranlarımı sunmak istiyorum. İnşaAllah bu güzel çabamız iyi sonuçlar verecek ve büyük bir adım olarak tarihe geçecektir.
 
MUHARREM KAŞITOĞLU
 
 

 

YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.