AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan: Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan: Sayın Cumhurbaşkanımız sayesinde kıyafetle alakalı engelleri aşmış bulunuyoruz
SİYASET / 4 Kasım 2017
Dr.Ravza Kavakcı Kan, Okçuluk Araştırmaları Enstitüsü Açılış töreninde konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr.Ravza Kavakcı Kan, İstanbul'da doğup büyümesine rağmen, Okmeydanı isminin nereden geldiğini ancak kitaplardan öğrendiğini ancak tesisin inşa edilmesiyle okçuluk sporuna önemli katkılar verildiğini söyledi.
 
Bir zamanlar kıyafetin dahi spor yapmaya engel olduğunu ifade eden Dr.Ravza Kavakcı Kan "Fiziksel engellerin yanı sıra kıyafetle alakalı engelleri de aşmış bulunuyoruz. Bu da Sayın Cumhurbaşkanımızın sayesinde oldu. Bundan sonra okçuluk sporunun akademik manada gelişmesi için enstitümüz de hizmet verecek. Akademisyenler için burada yeni alanlar açılmış olacak." diye konuştu.
 
Törende ayrıca Okçular Vakfı Spor Kulübü'nün başarılı sporcuları ödüllendirilirken, Anadolu Fethi Malazgirt 1071 Anma Etkinliği ödül töreni de gerçekleştirildi.
 
Ayrıca, Devlet Arşivleri ve İstanbul Fetih Cemiyeti iş birliği protokolü de imzalandı.
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.