Dr.Selim Temurci: Bizim gerçeklerimize CHP’nin hayalleri bile yetmez
Dr.Selim Temurci: Bizim gerçeklerimize CHP’nin hayalleri bile yetmez
SİYASET / 30 Ekim 2017
İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "Bizim gerçeklerimize CHP’nin hayalleri bile yetmez" başlıklı "Haftalık Gündem" yazısı...
Belediyecilik yaptığı dönemlerde İstanbul’u burun direklerini sızlatacak kadar kokutan...
 
İstanbul’un havasını gazetelere promosyon olarak gaz maskesi verdirecek kadar nefes alamaz hale getiren...
 
Dünyanın gözbebeği olan İstanbul’u akmayan sular, yükselen çöp dağları, ödenemeyen maaşlar ve İSKİ skandallarıyla görülmemiş bir sefalete duçar eden...
 
Başta İzmir olmak üzere belediyecilik yaptığı şehirlere tek çivi çakmadığı gibi her yağmurda perişan olan koca bir köye dönüştüren CHP, bazı belediye başkanlarımızın görevden alınmasından kendine siyasi bir rant çıkarmaya çalışıyor.
 
AK Parti’nin yerel yönetimlerde şehirlerimize yaptığı hizmetlere, kazandırdığı vizyona ve gerçekleştirdiği birbirinden dev projelere CHP’nin hayalleri bile yetmez.
 
2019’a giderken, yeniden yapılanma, yeni kadrolar tesis etme ve tamamen partimizin istişare organlarının bir tasarrufu olarak gerçekleşen birkaç isim değişikliğinden CHP’ye ekmek çıkmaz.
 
Kılıçdaroğlu’nun önce “Yerel seçimler erkene alınsın” deyip  ardından “Genel seçimler de erkene alınsın” şeklindeki sözleri ise sadece gülünçtür.
 
Gören de bu zamana kadar bir tek seçimi olsun kazandığını sanır!
 
Erken seçim diye tutturan kişi, peş peşe yapılmış 8 seçimi de kaybetmiş bir genel başkan.
 
Bir siyasetçi her açıdan yetersiz olabilir ama en azından bir konuda yeterli olmalı:
 
Mahcubiyet duygusu.
 
Yazık ki, o da yok!
 
DÜNÜ UNUTMADAN GELECEĞE YÜRÜYORUZ
 
FETÖ’nün “dış güçlerin içimizdeki Truva atı” olduğu, artık bütün boyutlarıyla bilinen ve aklı başında olan hiç kimsenin kuşku duymayacağı bir hakikat olarak karşımızda duruyor.
 
Yabancı güç merkezleri FETÖ’ye boşuna bu kadar destek vermiyorlar.
 
Ülkenin her noktasına sızmış bu örgüt marifetiyle kendi çıkarlarına uygun birçok işi gerçekleştirebiliyorlardı.
 
Örneğin siyaseti dizayn etmek mi istiyorlar; istedikleri kişileri içerdeki kuklaları vasıtasıyla parlatıyorlar, istemediklerine komplolar kuruyorlar, sevmediklerini çeşitli kumpaslarla itibarsızlaştırıyorlardı.
 
Bu kuklalara Türkiye’yi karıştırın denildiğinde, Gezi vb provokasyonlara yelteniliyor, Alevi kardeşlerimizin kapılarına işaretler konuluyor, doğumuzda Kürt kardeşlerimizle devleti karşı karşıya getirecek yığınla melanet sergileniyordu.
 
Bu kuklalar, bazı ülkelerle kriz yaşamamız istendiğinde çeşitli skandal olaylar tezgahlıyor, iplerini ellerinde tutanlar hangi ülkeyle ilişkilerimizin bozulmasını istiyorsa ona uygun malzeme ve eylem üretiyorlardı.
 
Türkiye tüm bu oyunları, milletiyle kenetlenmiş bir lider ve o liderle kenetlenmiş AK Parti hükümetlerinin kararlı, onurlu ve sağlam duruşuyla bozdu.
 
Sonunda açıktan darbeye yeltendiler. Şimdilerde parti kurmuş birileri o aşağılık darbe girişimi öncesinde “Göreceksiniz; 15 Temmuz’dan sonra neler neler olacak, ben Başbakan olacağım. Yurtta sulh...” diye ünleyip duruyordu.
 
15 Temmuz’da milletimiz yüzlerce şehitler vermek pahasına darbecilere tarihi bir şamar indirdi.
 
Darbe girişiminden de umduklarını bulamayanlar, elleri mahkum, yeniden siyasi dengeleri değiştirebilmek ve 2019’u kendileri için bir fırsata dönüştürmek çabasına girdiler.
 
Gezi provokasyonun arkasında kim varsa aynı çevrelerin allayıp pullamalarıyla, geçenlerde yeni bir parti kurdular.
 
Kuruluşu ilan ettikleri toplantıda saatlerce konuştular.
 
Bu konuşmalarda Türkiye’yi emperyalist bir kuşatma altına almaya çalışanlara... Son dönemlerde Türkiye aleyhine yığınla söz söyleyenlere... Türkiye’ye diz çöktürmeye, vatandaşlarımızı aşağılamaya çalışanlara dönük tek cümle yoktu.
 
Bütün hedefleri Erdoğan ve AK Parti idi.
 
Tek hayalleri Erdoğansız bir Türkiye idi.
 
Tıpkı emperyalist siyasetçiler gibi. Tıpkı Türkiye aleyhtarı yabancı basın gibi. Tıpkı Pensilvanya gibi, tıpkı Kandil gibi.
 
Batılı basın, içimizdeki taşeron basın, FETÖ’nün sosyal medya trolleri, CHP ve HDP sözcüleri, eski tüfek solcusundan hem hendek kazanları savunup hem milliyetçilik oynayan hokkabazlar, istedikleri kadar güzelleme yapıp algı oluşturmaya çalışsınlar...
 
Bu millet 15 Temmuz’da ölüm kusan tanklarına, bomba yağdıran uçaklarına geçit vermediği bir anlayışın, siyaset postuna bürünmüş haline hayda hayda geçit vermez.
 
Siyasal rejimi manşetlerle belirlenen, ekonomisi IMF ile hizaya sokulan bir Türkiye yok artık.
 
Eskiden sandıkla yapamadıklarını darbe ile yapmaya çalışırlardı, şimdi ise darbeyle yapamadıklarını sandıkla gerçekleştirmeye çalışıyorlar.
 
Bu bile nereden nereye geldiğimizin güzel bir kanıtı değil mi?
 
Milletimizle el ele, gönül gönüle, barış, kardeşlik ve huzur içinde, dünü asla unutmadan, ülkemizi çok daha büyük hedeflerle buluşturup çok daha güzel yarınlara taşıyacağız inşallah.
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.