Dr.Selim Temurci: Küresel siyaset ve vicdan
Dr.Selim Temurci: Küresel siyaset ve vicdan
SİYASET / 23 Ekim 2017
İşte AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr.Selim Temurci'nin "Küresel siyaset ve vicdan" başlıklı "Haftalık Gündem" yazısı...
Teşhisi baştan koyalım:
 
Bugün dünyanın terör, savaşlar, açlık, susuzluk ve krizlerle çalkalanıp bir acılar gezegenine dönüşmesinin en temel sebebi, dünya düzenine vaziyet eden küresel Batı hegemonyasının ahlak ve değerden soyutlanmış siyasetidir.
 
Bir başka deyişle, terazinin bir kefesine sadece çıkarlara endeksli bir anlayışı, diğer kefesine ise insanlığın susmak bilmeyen çığlık, inilti ve mazlumiyetini koymuşlar; tartıp duruyorlar.
 
Kendi refahlarını ve hegemonyalarını sürdürmek adına kendilerini kayıtlı hissettikleri hiç bir ahlaki ilke, hiçbir erdemli tutumları yok.
 
İnsanlığın ortak iyiliği adına geliştirdikleri hiçbir tez veya projeleri yok.
 
Sadece yaptıklarını örtmek için kamuflaj olarak kullandıkları bir takım sözde kavramlar var; demokrasi, özgürlük ve terörle mücadele gibi.
 
Tuttukları yolun insanlığa bir hayır getirmediği gibi, son tahlilde kendilerine de bir hayır getirmeyeceğini göremeyecek kadar da bir emperyalist bir kibir ve istiğna içindeler.
 
En son Rakka’da gördük; düne kadar PYD’nin PKK ile bir ilişkisi olmadığını söyleyip onlara binlerce tır silah yardımı yapanlar, PKK terör örgütünün ele başının posteri altında gerçekleşen devir teslim törenini pişkinlik içinde seyretmekle yetindiler.
 
Sözde Deaş’la mücadele için silah veriyorlarmış.
 
Bir terör örgütünü silahlandırarak başka bir terör örgütüyle mücadele ettiğini söylemek, ancak her türlü ahlak ve ilkeden yoksun bir anlayışın eseri olabilir.
 
Batılı küresel anlayış da böyle zaten.
 
Avrupa’da da durum aynı.
 
Sözde Türkiye ile müttefik olduklarını söyleyenler FETÖ ve PKK gibi terör örgütlerine her türlü imkan ve desteği sağlıyorlar.
 
T.C. Cumhurbaşkanına, ülkelerindeki bir toplantı için telefonla bile konuşma izni vermeyenler, teröristleri her yerde ağırlıyor, baş tacı ediyor, konuşturuyor, sırtlarını sıvazlıyor.
 
Müttefikimiz dedikleri bir ülkeye bunları yapanların, müttefik saymadıklarına neler yapabileceklerini varın siz tasavvur edin!
 
Cumhurbaşkanımız Erdoğan geçtiğimiz hafta hem D-8 zirvesinde hem de başka toplantılarda bu yolun yol olmadığını, gücün haklı değil, haklının güçlü olduğu yeni ve adil bir dünya için çalışmak gerektiğini bütün açıklığıyla ortaya koydu.
 
“Terörle mücadelede Türkiye’nin yanındayız” diye nutuk atanlara da en net şekilde cevap verdi:
 
“İnanmıyoruz, yanımızda olsanız bunları yapmazsınız.”
 
Bir kere daha gördük ki, Recep Tayyip Erdoğan sadece bir hareketin lideri ya da bir ülkenin Cumhurbaşkanı değil, kendi çıkarından başka hiçbir değer tanımayan küresel batı hegemonyasına karşı hak, adalet ve ahlak diye çırpınan bir dünyanın ortak vicdanıdır.
 
Bunun bize yüklediği sorumluluk ise gerçekten büyüktür.
 
Bu sorumlulukla çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz.
 
YIPRANMASIN DİYEYMİŞ
 
Gün geçmiyor ki CHP sözcülerinden biri 2019 adaylarının kim olacağına dönük bir imada bulunmasın.
 
Açıkça söyleyemiyorlar ama birçoğu da genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nu ima eder tarzda konuşuyor.
 
En son Gürsel Tekin de gazetecilerin soruları karşısında “2019 adayımız hazırdır” dedi, isim veremedi, “Açıklanınca görürsünüz” demekle yetindi.
 
CHP’lilerin neden açıkça isim telaffuz etmediklerine dönük gerekçeleri de son derece ilginç.
 
“Açıklamayalım ki yıpranmasın” diyorlar. Sanki CHP de “yıpranma” diye bir anlayış varmış gibi.
 
Biz de gülümsüyoruz tabii.
 
Eğer adayınız Kemal Kılıçdaroğlu ise, hiç korkmayın, “yıpranmaz.”
 
Kılıçdaroğlu, 8 tane seçim kaybettiği halde “yıpranmamış da” adayım deyince mi yıpranacak?
 
Müsterih olun; bu kadar hezimetle “yıpranmamışsa” onu hiçbir şey yıpratamaz!
 
Bugün dünyanın terör, savaşlar, açlık, susuzluk ve krizlerle çalkalanıp bir acılar gezegenine dönüşmesinin en temel sebebi, dünya düzenine vaziyet eden küresel Batı hegemonyasının ahlak ve değerden soyutlanmış siyasetidir.
 
Recep Tayyip Erdoğan, günümüz dünyasında sadece bir hareketin lideri ya da bir ülkenin Cumhurbaşkanı değil, kendi çıkarından başka hiçbir değer tanımayan küresel batı hegemonyasına karşı hak, adalet ve ahlak diye çırpınan bir dünyanın ortak vicdanıdır.
 
Birçok CHP sözcüsü 2019 adaylarının Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu ima eder tarzda konuşuyor ama net söylemiyor. Bunu da “Açıklamayalım ki yıpranmasın” diye izah ediyorlar. Mantığa bakın; Kılıçdaroğlu 8 seçim kaybetmiş yıpranmamış ama ismi açıklanırsa yıpranabilirmiş.
 
AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANI Dr.SELİM TEMURCİ
 
YORUM YAZ
Küfür, hakaret içeren; dil, din, ırk ayrımı yapan; yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan ve tamamı büyük harflerle yazılan yorumlar yayınlanmayacaktır.